Biznesowa wiedza w nowym podręczniku od PFR Innowacje – „Jak budujemy start-upy?”
Start naboru do czwartej edycji Szkoły Pionierów PFR to niejedyna gratka związana z tym programem, jaką przygotował dla Was w czerwcu Polski Fundusz Rozwoju. Wczoraj premierę ma podręcznik Szkoły Pionierów PFR o tytule „Jak budujemy start-upy?”. Sprawdźcie, dlaczego to ‘must have’ każdego początkującego i bardziej zaawansowanego start-upera.
Podręcznik, który możecie znaleźć na stronie PFR Innowacje tłumaczy, jak efektywnie stawiać pierwsze kroki na start-upowej scenie i na jakie obszary – w tym budowanie zespołu, marketing czy walidację pomysłu, należy zwracać szczególną uwagę na drodze do sukcesu.
Podręcznik przygotowany został przez organizatorów Szkoły Pionierów PFR we współpracy z partnerem programu – Allegro oraz jego absolwentami, których obecnie jest już 150!
W publikacji pojawiają się także głosy ważnych postaci świata nauki i biznesu, takich jak prof. Olafa Żylicza z Politechniki Warszawskiej, dr. Włodzimierza Świątka z SWPS, Marcina Tchórzewskiego – CEO i twórcy Coders Lab czy Agnieszki Lewandowskiej, edukatorki i trenerki przedsiębiorczości oraz innowacji, mentorki start-upów.
Dzięki temu wiedza, którą zyskacie po lekturze podręcznika to nie teoretyzowanie, a czysta praktyka, poparta doświadczeniem osób działających w wielu obszarach biznesu!
Z pierwszej części podręcznika – „Venture building w Polsce”, dowiecie się m.in. czym jest to zjawisko i jak wygląda w naszym kraju i za granicą. O tym, dlaczego wspieranie przedsiębiorczości jest ważne dla gospodarki.
Druga część podręcznika to wiedza, przekazywana uczestnikom programu, a teraz dostępna w formie e-booka, czyli w pigułce! Dzięki niej, możecie sami zbudować swoją Szkołę Pionierów PFR!
Czego konkretnie dowiecie się z tego rozdziału?
- Jakie są wnioski, praktyki i rekomendacje w zakresie doboru odpowiedniego zespołu?
- Na czym polega walidowanie i prototypowanie i dlaczego to podstawa sukcesu każdego start-upu?
- Jak wyglądać powinien skuteczny marketing i sprzedaż?
- Jakie są tajniki pozyskiwania środków na finansowanie start-upu?
- W jakich obszarach warto działać, jeśli uznacie, że start-up to jednak nie jest droga dla Was?
POBIERZ PODRĘCZNIK PFR
„Jak budujemy start-upy”
Z podręcznika dowiecie się również jak wyglądają kulisy Szkoły Pionierów PFR – m.in. tego, jakich kompetencji oczekują od uczestników twórcy programu, na czym polegają cykliczne spotkania Klubu Pionierów oraz w jaki sposób udział w wydarzeniu może przełożyć się na doskonałą promocję Waszego projektu – także dzięki stronie PFR Innowacje!
Pamiętajcie o naborze do kolejnej edycji Szkoły Pionierów PFR
Informacja pochodzi ze strony internetowej PFR Innowacje