Polska Wschodnia wspiera kolejne start up’y

Polska Wschodnia wspiera kolejne start up’y

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozstrzygnęła XI rundę konkursu z poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 („Rozwój start-upów”).

Konkurs umożliwia rozwinięcie działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z 6 Platform startowych i chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny, systematycznie zwiększając sprzedaż. Łączna pula środków w konkursie wynosi 390 mln zł. Do 28 czerwca 2021 r. można składać wnioski w ramach następnej rundy naboru w konkursie na rozwinięcie działalności biznesowej startupów.

W XI rundzie konkursowej złożono łącznie 38 wniosków. Dofinansowanie PARP w wysokości ponad 11 mln zł uzyskało 12 najlepszych projektów, w tym 3 z województwa warmińsko-mazurskiego (wszystkie z Olsztyna). Wśród wyróżnionych start up z naszego regionu znalazły się:

  • HEAR ME AI – aplikacja która automatycznie konwertuje tekst stron do podcastu lub flash briefingu. Aplikacja umożliwia  również udostępnianie dźwięków z odtwarzaczem, które można dodawać do witryn internetowych.
  • ACTISTRAW – słomka z aktywnym biodegradowalnym filtrem do picia wody, napojów, soków i mleka. Jest to pierwsze na świecie proste, skuteczne i powszechnie dostępne rozwiązanie poprawiające jakość i bezpieczeństwo ulubionych napojów. Dodatkowo wymienny  filtr z aktywnym węglem nie eliminuje niezbędnych minerałów zawartych w napojach.
  • VISUS VR – system nauki  pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej – bez wychodzenia z domu lub firmy. Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości: interaktywnej i immersyjnej aplikacji VR, filmu sferycznego 360 stopni 3D i filmu 180 stopni 3D.

15 maja 2021 r. rozpoczęła się XIII już runda naboru w konkursie na rozwinięcie działalności biznesowej startupów i potrwa do 28 czerwca 2021 r.

Mikro- i małe przedsiębiorstwa typu startup, które z powodzeniem ukończyły proces inkubacji
w jednej z Platform startowych zainteresowane składaniem wniosków powinny zgłosić się do PARP po więcej  szczegółowych informacji na temat naboru pod adresem:

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/rozwoj-start-upow-w-polsce-wschodniej

Nabór wniosków w ramach ostatniej – XIV rundy konkursu zakończy się 30.12.2021 r.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content