Wystartuj z biznesem na nowo dzięki funduszom europejskim!

Wystartuj z biznesem na nowo dzięki funduszom europejskim!

Praca na własny rachunek to marzenie wielu osób. Ale to nie wystarczy. Potrzebne jest profesjonalne wsparcie, zwłaszcza gdy nasz poprzedni biznes zakończył się porażką albo do biznesu wracamy po dłuższej przerwie. W przypadku firmy, której wcześniejsza działalność nie przyniosła zamierzonych efektów i zakończyła się fiaskiem, najważniejsza wydaje się identyfikacja problemów i wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów.

Dlatego warto znaleźć kogoś, kto nam w tym pomoże. Taką szansę daje program „Nowy start” finansowany z funduszy unijnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!

Wydawałoby się, że w okresie pandemii – kiedy słyszymy, że coraz więcej firm upada lub zawiesza działalność – otwieranie nowego biznesu to szaleństwo…

Jak odnaleźć się w tej niełatwej sytuacji i mieć swój sposób na sukces? Na jakie branże postawić? I wreszcie czy i jak połączyć pracę zarobkową z rozwijaniem swoich pasji?

„Nowy start” pomoc szyta na miarę

Dzięki programowi „Nowy start” koordynowanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości „przedsiębiorcy z odzysku” mają szansę skorzystać z oferty szkoleniowo- doradczej dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Dofinansowanie wynosi 100 procent, a wsparcie obejmuje m.in. analizę przyczyn wcześniejszej porażki, rozwój umiejętności i zdobycie wiedzy niezbędnej do prowadzenia firmy czy uzupełnienie braków kompetencyjnych pracowników.

Udział w programie stwarza także szansę dostosowania modelu biznesowego do zmieniających się warunków gospodarczych, obecnych trendów czy konkurencji na rynku.

Program to również możliwość skorzystania ze szkoleń i warsztatów w formie online. Profesjonalne wsparcie, przeanalizowanie swojej sytuacji czy skorzystanie z wiedzy oraz doświadczeń specjalistów nie tylko otwiera nowe pole do działania, ale także motywuje i pozwala uwierzyć we własne możliwości.

Przedsiębiorcy, którzy już raz sparzyli się na prowadzeniu biznesu, mają zupełnie inne potrzeby niż ci, którzy wchodzą na rynek po raz pierwszy. Oni nie muszą uczyć się od podstaw, tylko chcą zrozumieć, co poszło nie tak. Szkolenia i doradztwo są im szczególnie potrzebne, bo dzięki nim mogą uniknąć popełniania tych samych błędówmówi Edyta Sznajder, dyrektor Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP . I dodaje: – Wierzymy, że dzięki temu programowi wcześniejsze niepowodzenia przedsiębiorców można przekuć w sukces.

„Nowy Start” – dla kogo?

Program ma wspierać osoby wracające do biznesu, zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i wspólników spółek prawa handlowego. Mogą w nim wziąć udział przedsiębiorcy, którzy – z różnych powodów – zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej dwa lata temu i ponownie podjęli się jej prowadzenia pół roku temu. Liczy się moment złożenia wniosku o przystąpienie do projektu.

Wybierz wsparcie najlepsze dla siebie

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do jednego z czterech projektów realizowanych przez operatorów. Trzy pierwsze mają charakter ogólnopolski (wsparcie dla 800 przedsiębiorców), a ostatni jest skierowany do przedsiębiorców z województw mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego (pomoc dla 270 firm).

  • „Akademia pozytywnej zmiany” – nabór do 30 czerwca 2021 roku.
  • „Profesjonalny restart” – nabór do 31 grudnia 2021 roku.
  • „Nowy start – nowe perspektywy” – nabór do 30 maja 2022 roku.
  • „Ster na cel” – nabór do 30 listopada 2022 roku.

Szczegóły programu Nowy start

Artykuł ukazał się w miesięczniku „PANI”, grudzień 2020

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content