Kierunek Australia – wykorzystaj wsparcie PAIH i partnerów agencji

Kierunek Australia – wykorzystaj wsparcie PAIH i partnerów agencji

Australia to jedna z najbogatszych gospodarek na świecie. Większości z nas kojarzy się z bogactwem surowców mineralnych, paliw czy metali, które eksportuje z sukcesami na świat. Ale współczesna Australia to też bardzo atrakcyjny kierunek dla polskiego przedsiębiorcy.

Gospodarka tego kraju jest w czołówce światowego rankingu, a swoją pozycję opiera na współpracy międzynarodowej, zarówno w zakresie importu towarów i usług. Co istotne – jest również swoistą „bramą” na rynki azjatyckie.

Pierwsze sukcesy polskich firm takich jak Comarch czy Hicron udowodniły już, że Australia to kraj, w którym przy dużym popycie można uzyskiwać znacznie wyższe marże niż w Polsce, praktycznie bez względu na sektor czy branżę. Choć rynek ten uchodzi za dość wymagający i kosztowny z perspektywy stawiania pierwszych kroków, to wsparcie PAIH może wiele ułatwić i tym samym wpłynąć na optymalizację tej ekspansji.

Obecność i wsparcie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na rynku australijskim jest realizowane na wielu różnych poziomach. W Sydney aktywnie działa zagraniczne biuro PAIH, które na co dzień współpracuje z siecią partnerów strategicznych, dzięki którym wejście i działalność na rynku australijskim jest znacznie łatwiejsza. Agencja współpracuje nie tylko z polonijnymi organizacjami biznesowymi takimi jak Polish-Australian Business Forum, które zrzesza i udostępnia wiedzę wielu polskojęzycznych ekspertów z obszarów prawnych, imigracyjnych, językowych czy tzw. business development. Polskie firmy zrzeszone w PABF doceniają możliwości bezpośredniego wsparcia w docieraniu do potencjalnych kontrahentów czy dystrybutorów w Australii, otrzymując nieodpłatne wsparcie księgowe, bankowe czy prawne.

Bliską i rozbudowaną współpracę PAIH prowadzi z lokalnymi organizacjami wsparcia biznesu w sektorze IT/ICT i nowoczesnych technologii. To obecnie jeden z najbardziej popularnych wśród polskich firmy sektorów australijskiej gospodarki. Partnerem Agencji w tym zakresie jest m.in. największy i najbardziej prestiżowy akcelerator ekosystemu startupowego w Australii – Fishburners, który oferuje polskim przedsiębiorcom pomoc merytoryczną, jak i praktyczną w zakresie prowadzenia własnej działalności biznesowej w Australii. A jeśli poszukujesz swojego pierwszego biura w Sydney czy Melbourne Fishburners, dzięki współpracy strategicznej z PAIH, zagwarantuje polskim przedsiębiorcom dostęp do najbardziej konkurencyjnych cenowo lokalizacji prowadzenia biznesu, z dostępem nie tylko do samego budynku czy adresu, lecz także unikalnego środowiska networkingowego.

PAIH rozpoczął również współpracę z Australian Information Industry Association – największą organizacją zrzeszającą australijskie firmy z sektora IT/ICT. Partnerstwo gwarantuje dostęp do największej bazy firm australijskich z sektora nowoczesnych technologii jednocześnie do licznych prestiżowych wydarzeń edukacyjnych, networkingowych i promocyjnych.

Masz ciekawą usługę czy produkt, który chciałbyś przedstawić potencjalnym klientom w Australii? Koniecznie skontaktuj się z PAIH!

Dużym wsparciem dla polskich firm poszukujących zagranicznego inwestora czy kapitału jest organizacja partnerska PAIH – Wholesale Investor – obecnie jedna z czołowych i najszybciej rozwijających się platform inwestycyjnych ukierunkowanych na łączenie firm poszukujących kapitału z potencjalnymi inwestorami w Australii. Poprzez własną platformę internetową CRIISP, prowadzi także działalność globalną, świadcząc usługi w Europie (biuro w Londynie) i Azji (biuro w Singapurze). Od 2017 roku, zrealizowała już ponad 150 mln AUD kapitału generując ponad 1400 relacji inwestor-firma. Na początku przyszłego roku odbędzie się kolejne webinarium skierowane wyłącznie do polskich firm zainteresowanych ofertą „szytą specjalnie na miarę” z pakietami usług dla platformy inwestycyjnej Wholesale Investor. Warto tu dodać, iż pierwsze polskie firmy już korzystają z rabatów na uczestnictwo w wydarzeniach inwestorskich Wholesale Investor.

Australia, choć geograficznie oddalona od Europy, coraz częściej poszukuje parterów z Europy. Bliskie więzi gospodarcze z większością krajów Azji i Pacyfiku sprawiają, iż warto przyjrzeć się bliżej możliwościom eksportowym czy inwestycyjnym w Australii. Dodatkową zachętą jest bliska perspektywa wejścia w życie umowy handlowej na linii UE-Australia, której celem będzie istotna poprawa warunków wymiany handlowej i inwestycyjnej dla obu partnerów. Polskie firmy będą mogły skorzystać z redukcji ceł czy innych opłat, ale co ważne staną przed szansą wejścia na rynek, którego cechuje wysokomarżowość i bardzo silny sektor usług. Dodatkowym atutem jest stała obecność agencji na tym rynku oraz dobra współpraca z organizacjami gotowymi do wspierania polskich firm.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content