Ruszają zapisy na kolejną edycję EIT Jumpstarter

Ruszają zapisy na kolejną edycję EIT Jumpstarter

Można już zgłaszać się do kolejnej edycji EIT Jumpstarter – półrocznej akceleracji dla startupów współorganizowanej przez EIT Food. Program kładzie nacisk na rozwiązania zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności, a także wszelkie rozwiązania przyjazne środowisku. EIT Jumpstarter jest współorganizowany przez EIT Food – największą na świecie społeczność zajmującą się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym działająca w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, organu Unii Europejskiej. 45 krajów, 138 partnerów, w tym największe firmy z branży spożywczej i instytucje naukowe, a oprócz nich setki zaangażowanych startupów z najlepszymi zrzeszonymi w elitarnym klubie Rising Food Stars. W 2021 roku program udzielił wsparcia 361 startupom, a innowacyjne spółki wspierane przez EIT Food przyciągnęły inwestycje w łącznej wysokości 407 milionów euro.

 

Polscy przedsiębiorcy i naukowcy mogą korzystać ze wsparcia EIT Food

Pomoc w rozwijaniu i wprowadzaniu innowacji na rynek oferowana jest w dwóch wymiarach. Po pierwsze finansowym, czyli tym które zawsze przyciąga największą uwagę. W 2021 roku EIT Food udzielił łącznego wsparcia w formie grantów i bezpośrednich inwestycji na sumę 50 milionów euro. Dobrze jednak, żeby w natłoku różnorodnych opcji finansowania nie przegapić drugiego, równie istotnego wymiaru wsparcia EIT – networkingu i mentoringu.

Tak jak i w poprzednich edycjach, organizatorzy do udziału szczególnie zachęcają zespoły i indywidualnych pomysłodawców, którzy chcą rozwinąć i zarejestrować swoją firmę bazując na innowacyjnych rozwiązaniach dla sektorów ochrony zdrowia, pozyskiwania i przetwórstwa surowców, produkcji przemysłowej, energii, transportu i oczywiście żywności. W tym obszarze wsparcie czeka m.in. na startupy rozwijające produkty i usługi dla zrównoważonego rolnictwa (np. precision farming, redukcja śladu środowiskowego, automatyzacja), produkcji, przetwórstwa i logistyki żywności (alternatywne białka, inteligentne opakowania, testowanie jakości i potwierdzanie autentyczności produktów), wykorzystania i waloryzacji odpadów oraz rozwiązań szczególnie przyjaznych konsumentowi (personalizacja i monitoring diety, żywność funkcjonalna, zmniejszenie marnotrawstwa żywności).

Informacje o rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie EIT Jumpstarter.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content