Raportowanie ESG w praktyce – bezpłatne szkolenie

Raportowanie ESG w praktyce – bezpłatne szkolenie

Obowiązek raportowania ESG wcześniej lub później dotknie każdą polską firmę. Na ten moment proces ten może wydawać się złożony ze względu na brak legislacji, ustandaryzowanych wzorców oraz braku taksonomii. PARP zaprasza na bezpłatny kurs, w którym będzie możliwość dowiedzieć się jak rozpocząć pracę na przygotowaniem raportu ESG aby „obowiązek” ten przyniósł wiele dodatkowych korzyści i przebiegł efektywnie.

Nowy kurs online „Raportowanie ESG w praktyce” jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl. Przybliża on obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń oraz wiedzy merytorycznej ekspertów, zajmujących się tematyką ESG.

Kurs „Raportowanie ESG w praktyce” powstał we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz pionierami raportowania niefinansowego wyróżnianymi licznymi narodami tj. Allegro, CIECH czy BNP Paribas. Kurs jest skierowany do przedstawicieli firm, które staną przed obowiązkiem  sporządzenia raportu ESG, ale także do zainteresowanych tą tematyką. Na uczestników czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:
  • Jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji?
  • Czym się kierować przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowaniu ESG?
  • Jakie są narzędzia i rozwiązania cyfrowe wspierające proces raportowania ESG?
  • Jakie są najlepsze praktyki firm w tym obszarze?
Aby skorzystać z kursu online wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Na uczestników czekają 3 moduły tematyczne, które kończy test sprawdzający zdobytą wiedzę. Jego prawidłowe rozwiązanie pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.
Informacja pochodzi ze strony PFR.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content