Kompendium wiedzy o prowadzeniu firmy – Poradnik Foundera. Pobierz już dziś!

Kompendium wiedzy o prowadzeniu firmy – Poradnik Foundera. Pobierz już dziś!

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju przedstawia obowiązkową pozycje dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu.

Chcesz zacząć prowadzić swoją firmę, ale masz obawy czy poradzisz sobie z wszystkimi kwestiami formalnymi?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej? Te i inne tematy porusza opublikowany przez Startup Studio e-book „Poradnik Foundera”.

 

Publikacja Startup Studio, której partnerami są Polski Fundusz Rozwoju, MamStartup, LAW MORE, Kancelaria Prawna Kielian i Wspólnicy, TAX 360 oraz ArchiWażne, ma pomóc młodym przedsiębiorcom w unikaniu błędów przy zakładaniu pierwszej działalności gospodarczej.

Z e-booka dowiesz się:

  • jak dokonać wyboru rodzaju działalności dopasowanej do Twoich planów oraz poznasz kwestie związane z ZUS, podatkami, raportowaniem i obowiązkami informacyjnymi;
  • jak poradzić sobie z podpisywaniem umów, finansami oraz terminami;
  • jak policzyć koszty pracy oraz co z zabezpieczeniem na trudne czasy;
  • czy warto korzystać z usług specjalistów.

Ostatnia część poradnika to kwestie wymiany informacji pomiędzy przedsiębiorcami, czyli biznesowe tips & tricks. Warto dodać, że został on napisany we współpracy z ekspertami, którzy podzielili się wiedzą i doświadczeniem biznesowym, cennym w prowadzeniu własnej firmy. Dobrze jest zacząć własny biznes nie od obaw, lecz od wiedzy, jak krok po kroku dbać o kwestie formalne i rozwijać go.

(…) przekazujemy w Twoje ręce nową publikację, tym razem skierowaną głównie do młodych przedsiębiorców i założycieli firm. Bardzo byśmy chcieli, żeby pomogła ona dzisiejszym startupom uniknąć najbardziej typowych błędów i potknięć biznesowych. Kierujemy ją również do inwestorów którzy mogą wykorzystać ten poradnik jako zbiór dobrych praktyk, przydatnych w każdym startupie czy początkującej firmie.napisał we wstępie Tomasz Kliczkowski, partner w Startup Studio.

Poradnik przygotowany przez Startup Studio powinien zajmować pierwsze miejsce na liście lektur obowiązkowych każdego aspirującego przedsiębiorcy – bez względu na branżę! Z mojej perspektywy jest to przekrój kluczowych informacji z wielu dziedzin, podany w bardzo syntetycznej formie. Pozwoli on wystrzec się wielu błędów, których konsekwencje są często odczuwalne latami.napisał o publikacji Marcin Łączyński, partner w NextRoad Ventures.

POBIERZ PORADNIK FOUNDERA

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content