Fundacja „Więcej Niż Jeziora” zaprasza na TechFirst Olsztyn #10

Fundacja „Więcej Niż Jeziora” zaprasza na TechFirst Olsztyn #10

TechFirst to techniczne spotkania o programowaniu, które pomagają budować szeroki punkt widzenia w szybko zmieniającym się świecie technologii. Zaproszeni goście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami, jak również obserwacjami dot. różnych języków programowania, framework-ów, narzędzi oraz realizowanych projektów. Najbliższe spotkanie już jutro od godziny 18:00 w Kuźni Społecznej w Olsztynie.

W trakcie spotkania zaplanowano następujące prelekcje:

„Obserwowalność oprogramowania w chmurze – jak to zrobić dobrze?” – Radosław Szulgo (Dynatrace)
Implementacja udanej orkiestracji w nowoczesnej chmurze to symfonia strategii, zespołów i technologii. Jednak w miarę jak rosną wyzwania i ogromne ilości danych sprawiają, że wszystko staje się bardziej złożone, zespoły programistów, specjalistów od bezpieczeństwa i operatorów nie nadążają za tempem. Wtedy też, twoja pięknie zaaranżowana transformacja cyfrowa brzmi jak… hałas.
W tym przemówieniu podzielę się kluczowymi aspektami udanej adopcji chmury, odpowiadając:
* Jak sprostać wyzwaniom związanym z obserwowalnością chmury?
* Co jest kluczem do sukcesu SRE, DevOps i programistów?
* Jaka jest teraźniejszość i przyszłość obserwowalności? Dobrze wykonana nowoczesna chmura to ogromna przewaga konkurencyjna
* Zespoły programistów mogą szybciej wprowadzać innowacje
* Zespoły operacyjne mogą wykorzystywać analizy predykcyjne do proaktywnego rozwiązywania problemów.
* Organizacja może zapewniać bezbłędne i bezpieczne cyfrowe doświadczenia i usługi Kiedy wszystkie zespoły pracują razem, w doskonałej harmonii – To jest nowoczesna chmura zrobiona dobrze.
Prelegent: Radek jest menedżerem produktu w firmie Dynatrace z prawie 13-letnim doświadczeniem w dziedzinie monitorowania i obserwowalności jako programista, lider zespołów i menedżer. Jest entuzjastą zwinnego rozwoju produktów. Oprócz tego, Radek jest prelegentem na największych scenach technicznych w Polsce, maratończykiem i urodzonym Olsztyniakiem!
„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana czyli kilka słów o analizie w IT” – Anna Wieczorek temat: (ZETO Software)
– Można robić dobrze rzeczy bezsensowne czyli dlaczego modelujemy?
– Człowiek renesansu czyli umiejętności i narzędzia pracy analityka
– Umysł wiecznie młody czyli jedyną stałą w życiu analityka jest zmiana
O prelegencie: W branży IT prawie 18 lat. Z zamiłowania analityk systemów informatycznych. Bogate doświadczenie w zakresie analizy biznesowej i systemowej oraz prowadzenia projektów. Aktualnie kierownik modyfikacji w projekcie dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z ramienia ZETO Software.
„Uważaj na programowanie…” – Adrian Połubiński (Billennium)
Wypalenie i depresja mogą być bliżej niż myślisz. W tej prezentacji przedstawię własną historie, która w satyryczny sposób opisze codzienne zmagania z wyżej wymienionymi oraz wyjaśni jak można wydać na lekarzy 23 tysiące. Przejdziemy przez całe moje życie tylko po to by ratować wasze kariery i zdrowie. Jak ktoś lubi „Dzień Świra” lub „Nic śmiesznego” to zaprasza Adaś Miauczyński.
O prelegencie: Jestem programistą JavaScript oraz poruszam się w większości popularnych technologii opartych wokół tego języka. Uwielbiam TypeScript, RxJs, React, Angular oraz Node. Aktualnie pracuje jako Senior Frontend Developer w firmie Billennium. Fan pisania startupów po godzinach i testowania w nich nowych rozwiązań. W wolnym czasie zajmuje się nauką gry na gitarze oraz kotem. Lubię dzielić się wiedzą i zadawać niewygodne pytania oraz jak inni mi takie zadają.
20:00 – Zakończenie
Partnerzy wydarzenia:
– ZETO Software
– Kuźnia Społeczna
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Płatne bilety są dobrowolną cegiełką wspierającą budowanie społeczności 🙂 więcej informacji w opisie poniżej.
Rozwiązałeś wkurzający problem, piszesz w niszowym języku lub przetestowałeś ciekawe narzędzie i chcesz się tym podzielić w kilkuminutowej prezentacji? Zapraszamy 🙂 Napisz do Pawła na pawel@wiecejnizjeziora.pl
Informacja pochodzi ze strony organizatora.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content