Druga edycja Women TechEU 2022 – wsparcie kobiecych start-upów branży deep-tech

Druga edycja Women TechEU 2022 – wsparcie kobiecych start-upów branży deep-tech

Komisja Europejska ogłosiła konkurs Women TechEU 2022. W tegorocznej edycji do finansowania wybranych zostanie 130 prowadzonych przez kobiety start-upów z branży deep-tech.

Nabór wniosków trwa do 4 października 2022 r., tegoroczny budżet to 10 mln euro, finansowanie może uzyskać nawet 130 firm.

womenTech

Women TechEU wspiera startupy prowadzone przez kobiety na najwcześniejszym, najbardziej ryzykownym etapie rozwoju ich firmy. Oprócz dotacji w wysokości 75 000 EUR finalistki otrzymują mentoring i coaching w zakresie przywództwa, internacjonalizacji, modelowania biznesowego, strategii wdrażania, wejścia na rynek, pozyskiwania funduszy, negocjacji z inwestorami i wielu innych w ramach programu przywództwa kobiet EIC. Wspierając kierowane przez kobiety startupy deep-tech, Komisja Europejska dąży do stworzenia równego i lepiej prosperującego europejskiego ekosystemu deep-tech. Ponadto program Women TechEU promuje kobiety będące liderami w swoich branżach, ale także jako decydentki. Etykieta finansowania Komisji ma na celu wzmocnienie ich pozycji w przestrzeni inwestycyjnej, w której kobiety są niedostatecznie reprezentowane.

Women TechEU to jedna z kilku inicjatyw UE mających na celu wspieranie i wzmacnianie pozycji kobiet w dziedzinie technologii i innowacji, w tym doroczna Nagroda UE dla Kobiet Innowatorek oraz nowy program EIC Women Leadership Programme. Program ten jest finansowany w ramach programu prac „Europejskie ekosystemy innowacji” programu Horyzont Europa, przy wsparciu Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content