„Clusters meet Regions” – dwudniowe warsztaty w formie hybrydowej

„Clusters meet Regions” – dwudniowe warsztaty w formie hybrydowej

Europejska Platforma Współpracy Klastrów, we współpracy z litewskim Ministerstwem Gospodarki i Innowacji, AgriFood Lithuania DIH, Litewskim Stowarzyszeniem Eksporterów Żywności oraz Komisją Europejską, ma przyjemność zaprosić Państwa na drugie warsztaty „Clusters meet Regions” , zatytułowane: „Bałtyk klastry regionalne: eliminowanie zagrożeń, tworzenie odporności oraz wzmacnianie lokalnych i europejskich łańcuchów wartości w obliczu wyzwań geopolitycznych”. Wydarzenie odbędzie się 26 i 27 kwietnia 2022 r. w Wilnie na Litwie.

vilnius

Pandemia COVID, a teraz wojna w Ukrainie, jasno pokazały, że zrozumienie, jak zmaksymalizować wydajność łańcucha dostaw i wartości, przy jednoczesnym łagodzeniu potencjalnych zakłóceń, jest fundamentalną częścią zapewnienia odpornego wzrostu w każdym regionie.

Seria „Clusters meet Regions” ma dwa główne cele: określenie, czego regiony europejskie wymagają w celu optymalizacji innowacji i rozwoju gospodarczego oraz sprostanie tym wymaganiom poprzez stworzenie powiązań z klastrami, które mogą zapewnić im rozwiązania.

Warsztat skupi się na wartości łańcuchów dostaw dla rozwoju regionalnego i wzrostu, a także na wkładzie, jaki klastry mogą wnieść w kształtowanie i wdrażanie Strategii Inteligentnej Specjalizacji w regionach bałtyckich i skandynawskich. Program obejmie interwencje i debaty na temat polityk i innych instrumentów zarówno przez decydentów, jak i przedstawicieli sektora prywatnego.

Będzie to wydarzenie hybrydowe (zarówno osobiście, jak i online), a osoby zainteresowane uczestnictwem wirtualnie będą miały możliwość obejrzenia wydarzenia za pośrednictwem samej witryny ECCP https://clustercollaboration.eu/ lub sieci społecznościowych. Rejestracja na całe wydarzenie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/clustersmeetregionregistrationformLit

Po warsztatach w dniu 27 kwietnia odbędzie się również hybrydowa impreza matchmakingowa. Wydarzenie to ma na celu wzmocnienie sieci i promowanie przedsiębiorstw, klastrów i instytucji z Litwy i Regionu Bałtyckiego do współpracy z innymi organizacjami europejskimi. W ramach tego wydarzenia będą dostępne miejsca dla uczestników (5′-10′ minut), na których będą prezentowane propozycje współpracy i ogólne profile odpowiednich organizacji. Spotkanie typu matchmaking skierowane jest głównie do tych ekosystemów przemysłowych, które stanowią priorytet dla regionu bałtyckiego, a mianowicie: rolno-spożywczy, motoryzacyjny, chemiczny (głównie tworzywa sztuczne), inżynieryjny (głównie lasery i fotonika), technologie zdrowotne (głównie biotechnologie), przemysłowa informacja i komunikacja technologie, drewno (w tym meble). Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie matchmakingowe znajdziesz: https://clustercollaboration.eu/events/organised-by-eccp/matchmaking/vilnius-lithuania. Przygotowawcze techniczne seminarium internetowe do wydarzenia matchmakingowego odbędzie się w czwartek 21-go. Zarezerwuj swoje miejsce tutaj: https://clustercollaboration.eu/content/technical-webinar-eu-clusters-matchmaking-event-lithuania

Informacje pochodzą ze strony

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content