Bank Żywności w Olsztynie uruchamia nabór do projektu Speed Up Your Business

Bank Żywności w Olsztynie uruchamia nabór do projektu Speed Up Your Business

Bank Żywności w Olsztynie rozpoczyna rekrutację do projektu „Speed Up Your Business”. Projekt jest realizowany we współpracy z Instytutem Przedsiębiorczości i Nowych Technologii. Jego głównym celem jest akceleracja małych i średnich przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki z województwa warmińsko-mazurskiego.

Projekt przewiduje, że w ciągu trzech lat weźmie w nim udział 30 przedsiębiorstw (10 rocznie). W ramach przedsięwzięcia otrzymają one bezpłatnie kompleksowe wsparcie w rozwoju oraz pakiet niezbędnych usług, które pozwolą wprowadzić na rynek innowacyjny produkt lub usługę. Uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na wsparcie promocyjne, prawne, księgowe, mentoringowe, doradcze, szkoleniowe, specjalistyczne, a także na dostęp do działającego w chmurze pakietu narzędzi do organizacji i zarządzania procesami w firmie.

Program akceleracji przedsiębiorstw realizowany będzie w Kuźni Społecznej – zrewitalizowanym budynku byłej stajni Koszar Dragonów. Uczestnicy projektu będę mieli zapewniony dostęp do powierzchni biurowej, sal konferencyjnych, pełnego zaplecza pełnego zaplecza administracyjnego i zaplecza socjalnego.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, lider projektu: – Szukamy przedsiębiorstw z Warmii i Mazur z innowacyjnym produktem lub usługą, które funkcjonują na rynku nie więcej niż trzy lata. Mile widziane są firmy związane z produkcją i dystrybucją żywności, zajmujące miejsce w łańcuchu producent-dystrybutor-konsument, firmy o ekologicznym profilu. Liczmy na udział przedsiębiorstw związanych z inteligentnymi specjalizacjami regionu: ekonomią wody, żywnością wysokiej jakości, drewnem i meblarstwem. Preferowane będą również firmy działające w branżach średniowysokiej i wysokiej techniki oraz te, które powstały dzięki wsparciu środków unijnych na lata 2014-2020.

Dzień Otwarty i rekrutacja

Rekrutacja do pierwszej edycji programu akceleracyjnego rozpoczyna się 27 marca i potrwa do 5 kwietnia. Aby ułatwić podjęcie decyzji i rozwiać wszystkie wątpliwości realizatorzy projektu zachęcają zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie odbędzie się on-line w dniach 2 i 3 kwietnia. W ramach Dnia Otwartego przewidziano m.in. kreatywny warsztat Design Thinking pn. „Startup Training: jak przyspieszyć rozwój swojej firmy, jak urzeczywistnić swoją wizję rozwoju produktu?”.

Więcej na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny. 

Zgłoszenia do udziału w Dniu Otwartym należy przesyłać do 31 marca 2020 roku poprzez formularz.
Ulotka informacyjna

Informacja pochodzi ze strony internetowej Banku Żywności w Olsztynie

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content