Zdobądź dofinansowanie z ARP S.A. w ramach Tarczy Antykryzysowej bez wychodzenia z domu

Zdobądź dofinansowanie z ARP S.A. w ramach Tarczy Antykryzysowej bez wychodzenia z domu

Złożenie wniosku o wsparcie z przygotowanych przez ARP  S.A. instrumentów finansowych jest szybkie i bezpieczne. Uruchomiony został dla przedsiębiorców system umożliwiający składanie wniosku przez Internet z wykorzystaniem Profilu Zaufanego do uwierzytelnienia oraz elektronicznego podpisywania wniosku.

Nad systemem pracował specjalny Zespół ds. Tarczy Antykryzysowej, składający się z pracowników ARP S.A. i ARP Leasing sp. z.o.o. Jego Przewodniczącym został dyrektor zarządzający ARP S.A. Konrad Trzonkowski, a bezpośredni nadzór nad działaniami Zespołu sprawował Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Musieliśmy połączyć wiedzę i kompetencje dotyczące różnych produktów i rozwiązań. Chcieliśmy stworzyć system informatyczny, który byłby szybki i funkcjonalny. To się udało. System jest intuicyjny i pozwala na przejście przez cały proces ubiegania się o leasing czy pożyczki, aż do ostatecznego podpisania umowy – komentuje Paweł Kolczyński.

Naszym głównym celem była poprawa efektywności procesu decyzyjnego po złożeniu wniosku przez przedsiębiorcę. Stworzyliśmy system i narzędzia, które umożliwiają pełne zdigitalizowanie procesu, czyli zrealizowanie go w całości przez Internet, bez wychodzenia z domu i kontaktu pracownikiem ARP, co ogranicza ryzyko zarażenia koronawirusem. Po podjęciu decyzji następuje automatyczne przygotowanie dokumentacji pożyczkowej i finalne jej podpisanie przez klienta podpisem elektronicznym – mówi Konrad Trzonkowski .

Wprowadzenie takiego systemu było możliwe dzięki zapisom przyjętym w ramach Tarczy Antykryzysowej 2.0, między innymi z inicjatywy ARP S.A.. Dają one możliwość zawierania i aneksowania umów w formie dokumentowej, a nie jak wcześniej, obligatoryjnie w formie pisemnej.

To zmiana długo oczekiwana przez branżę leasingową. Dzięki niej każdy Przedsiębiorca będzie mógł złożyć wniosek i otrzymać wsparcie, ani razu nie wychodząc z domu. To ogromnie ważna zmiana, niesłychanie istotna dla funkcjonowania naszego systemu wsparcia – dodaje Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content