„Zarządzanie projektami dla początkujących” – nowy kurs Akademii PARP

„Zarządzanie projektami dla początkujących” – nowy kurs Akademii PARP

Co łączy mikroprzedsiębiorstwo, małą i średnia firmę oraz dużą organizację? Dążenie do osiągania założonych celów, które przekładają się na zyski. W myśl zasady „sukces firmy to mniejsze sukcesy poszczególnych jej działów”. W dużej mierze zależą one od efektywnego zarządzania poszczególnymi jej strategiami i działaniami – ogólnie nazywanymi projektami.

Na przestrzeni lat wypracowano mnóstwo metodologii zarządzania projektami: od tradycyjnego waterfall, słynnego lean, przez scrum i agile, po sigma six. Jedne z nich są bardzo elastyczne i pozwalają, a wręcz nakazują, na ciągłą zmianę i ulepszenia, inne zaś zalecają trzymanie się z góry ustanowionych wytycznych.

W zależności od charakteru przedsiębiorstwa, celem projektu może być tak naprawdę wszystko: opracowanie innowacyjnego i konkurencyjnego produktu lub usługi, przeskalowanie firmy, wdrożenie e-sprzedaży, wybudowanie nowego magazynu czy utworzenie kolejnego działu i zbudowanie zespołu od podstaw. Przy czym, jak przy każdym projekcie – trzeba pamiętać o ich punktach krytycznych: terminy, ograniczający budżet, czy też zaskakujące niespodziewane sytuacje, na które trzeba odpowiednio reagować.

Zanim jednak przystąpimy do realizacji tak złożonych i odpowiedzialnych zadań, warto się zapoznać z „abecadłem” zarządzania projektami, które pozwoli początkującym przedsiębiorcom oraz menedżerom rozwinąć kluczowe umiejętności w tym obszarze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Akademia PARP przygotowała specjalny kurs e-learningowy „Zarządzanie projektami dla początkujących”.

Nowy kurs pozwoli Ci zdobyć wiedzę i zrozumieć, jak przygotować się do prowadzenia projektu oraz jak go zaplanować. Ponadto dowiesz się, jak zidentyfikować jego krytyczne elementy a także jak go analizować i mierzyć postęp.

Dzięki udziałowi w kursie „Zarządzenie projektami dla początkujących”:

  • Rozwiniesz kluczowe umiejętności niezbędne do sprawnego prowadzenia projektu.
  • Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie planowania i realizacji złożonych przedsięwzięć.
  • Nauczysz się, jak dostrzec punkty krytyczne w projektach.
  • Zrozumiesz przyczyny niepowodzenia projektów.

Zapisz się na kurs

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

 

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content