Wystartowała II edycja projektu Speed Up Your Business!!

Wystartowała II edycja projektu Speed Up Your Business!!

Po raz drugi Kuźnia Społeczna i Bank Żywności w Olsztynie ogłaszają nabór do projektu, w ramach którego 30 firm z województwa warmińsko-mazurskiego otrzyma pakiet bezpłatnych usług, które pozwolą im przyspieszyć rozwój biznesu.

Twoja firma jest w początkowej fazie rozwoju? A może już postawiłeś pierwsze kroki na biznesowym polu, ale potrzebujesz fachowego doradztwa? W takim razie powinieneś dołączyć do projektu Speed Up Your Business, którego celem jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorstw z regionu. W drugiej edycji projektu jest 12 wolnych miejsc.

Zależy nam, aby w Speed Up Your Business wzięły udział firmy lokalne, które będą działały na rzecz rozwoju regionumówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.Naszą specjalizacją jest żywność i wszystkie procesy z nią związane, więc szczególnie zależy nam na firmach z tej branży. Projekt nie wyklucza jednak przedsiębiorstw związanych z innymi sektorami gospodarki.

Warunki niezbędne, które trzeba spełnić, aby dostać się do projektu, to:

  • prowadzenie działalności na Warmii i Mazurach,
  • funkcjonowanie na rynku nie dłużej niż trzy lata,
  • posiadanie statusu MŚP,
  • uprawnienie do korzystania z pomocy de minimis,
  • i przede wszystkim chęć rozwoju!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ

Menedżer prawdę ci powie

Projekt przewiduje, że w trakcie jego trwania, firmy wezmą udział w programie rozwoju przedsiębiorstw, w ramach którego otrzymają pakiet bezpłatnych usług, dostosowanych do ich potrzeb. Są to usługi promocyjne (m.in. identyfikacja wizualna, marketing), doradztwo prawne, obsługa księgowa (dostosowana do każdej formy rozliczeń), ICT (dostęp do działającego w chmurze pakietu narzędzi do zarządzania procesami w firmie), mentoring (grupowy trening biznesowy pod okiem doświadczonych przedsiębiorców), szkolenia i doradztwo. Te ostatnie zaowocują utworzeniem indywidualnej ścieżki rozwoju we współpracy z menedżerem inkubacji, który będzie współpracował z firmą przez cały okres trwania projektu.

W Speed Up Your Business firmami opiekują się Dorota Łutowicz-Głowacka, Maciej Felski i Anna Ciesielska, menadżerowie z olbrzymim doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy i dotacji, a także we współpracy ze startupami.

Projekt adresowany jest do firm, które są otwarte na spotkania i rozwój, bo spotkań jest dużo, a praca intensywnamówi Anna Ciesielska.To może być też szansa dla tych przedsiębiorstw, które ze względu na pandemię muszą się przebranżowić, które miały wcześniej jakieś pomysły na wprowadzenie usługi czy produktu, a nie zawsze był na to czas. Uczestnictwo w projekcie stwarza taką szansę.

Zadaniem menedżerów będzie opracowanie ścieżki rozwoju, stworzenie planu działania. Dorota Łutowicz-Głowacka postrzega swoją rolę praktycznie:Poza wiedzą i zagadnieniami merytorycznymi zachęcam firmy do tworzenia biznesplanu. On może się przydać w przyszłości przy dotacjach, czy kredytach, bo jeśli firma będzie się rozwijać, to jest szansa, że sięgnie po zewnętrzne finansowanie. Biznesplan trzeba aktualizować pod każdą inwestycję, ale uczestnik projektu, po współpracy ze mną, będzie wiedział już jak to zrobić lub czego wymagać od podmiotu, który taki biznesplan wykonywałby dla niego.

Więcej informacji o programie Speed Up Your Business

Jeśli chcecie, aby przez rok Wasza firma była pod stałą opieką fachowców, to dołączcie do projektu. Formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie projektu. Zgłoszenia przyjmujemy do 1 marca 2021 roku.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Banku Żywności w Olsztynie

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content