Wsparcie EIT Food dla startupów z branży rolno-spożywczej

Wsparcie EIT Food dla startupów z branży rolno-spożywczej

Wspólnota Wiedzy i Innowacji w obszarze żywności – EIT Food to wiodąca europejska inicjatywa na rzecz innowacji w zakresie żywności, której celem jest uczynienie systemu żywnościowego bardziej zrównoważonym, zdrowym i godnym zaufania. Startupy z branży rolno-spożywczej mogą skorzystać z następujących form wsparcia.

Jeśli pomasiadasz startup z branży rolno-spożywczej na wczesnym etapie rozwoju, innowacyjny produkt lub usługę, które mogą przekształcić sektor rolno-spożywczy, możesz aplikować o udział w programie Innovation Prizes i otrzymać nawet do 25 000€.

EIT Food (Europejski Instytut Innowacji i Technologii, sektor żywności) realizuje misję przekształcenia europejskiego systemu żywnościowego tak, aby był lepszy zarówno dla ludzi, jak i planety. Właśnie dlatego powstały Innovation Prizes – konkurs, w którym nagradzani są przedsiębiorcy i startupy na wczesnym etapie rozwoju. Jego celem jest wspieranie rozwoju nowych produktów i usług, które mogą pomóc w przekształceniu naszego systemu rolnego i żywnościowego w zdrowszy, bardziej zrównoważony i godny zaufania.

Wybrane startupy będą miały szansę rywalizować w polskim finale i wygrać 1000€, 3000€ lub 5000€. Oprócz nagród pieniężnych uczestniczące startupy skorzystają z dostępu do inwestorów, wysokiej jakości szkoleń oraz naszej społeczności mentorów i ekspertów branżowych.

Konkurs zakończy się Wielkim Finałem, podczas którego zdobywcy 1. nagrody ze wszystkich 17 krajów będą walczyć o trzy nagrody główne: 10 000€ i 15 000€ oraz 25 000€.

Termin składania wniosków dla wszystkich krajów upływa 24 maja 2020 r.

Więcej informacji na temat dotacji, kwalifikujących się krajów i regionów oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie https://bit.ly/385V9oN.

źródło: http://ciitt.uwm.edu.pl/eit-food-programy-wsparcia

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content