Tydzień w świecie start-upów – ciekawe propozycje od PFR innowacje

Tydzień w świecie start-upów – ciekawe propozycje od PFR innowacje

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi wydarzeniami w świecie start-upów zebranymi przez PFR Innowacje. W zeszłym tygodniu pojawiły się nowe informacje zarówno o ciekawych programach, wydarzeniach, jak i inwestycjach VC. Zobacz podsumowanie tygodnia.

  • W czwartek PARP poinformował o kolejnym wydarzeniu w ramach inicjatywy PARP Connect & Scale up. Już 21 stycznia będzie miało miejsce wirtualne „Spotkanie Innowatorów Miejskich”. Skierowane jest do wszystkich startupów, które myślą o współpracy z administracją publiczną, samorządami, spółkami komunalnymi oraz innymi miejskimi spółkami – niezależnie od tego czy celują w rynek b2c, b2b, czy b2g. Kolejnymi adresatami wydarzenia są specjaliści z hubów innowacji, akceleratorów, coworkingów, funduszy VC, a także oczywiście osoby zajmujące się procesem rozwoju innowacji pracowników administracji.W wydarzeniu udział wezmą zarówno przedstawiciele Parków Technologicznych, jednostek samorządowych oraz unijnego European Institute of Innovation and Technology, EIT Climate-KIC, jak i start-upowcy. Można oczekiwać ciekawych case-studies, dyskusji o podobieństwach i różnicach w modelu wspierania technologicznych start-upów w różnych lokalnych ekosystemach, a także networkingu. Formularz zapisów i więcej informacji znajdziesz na tej stronie.
  • Akcelerator Accelpoint oraz Santander Bank Polska szukają HRowych rozwiązań. Do 31 stycznia przedłużają rekrutację do programu AccelUp, w trakcie którego poszukują innowacyjnych programów mających pomóc rekruterom. Automatyzacja rekrutacji, algorytmy preselekcji CV, testowanie umiejętności miękkich, sprawdzanie wiedzy – to m.in. obszary, w których Accelpoint poszukuje rozwiązań. Zwycięski produkt może otrzymać 200 tys. PLN finansowania equity-free i wsparcie mentorów, pochodzących zarówno z akceleratora, jak i banku. Więcej informacji znajdziesz tu.
  • Startup Hub Poland razem z Huawei poszukują społecznie zaangażowanych start-upów, które walczą z wykluczeniem społecznym, cyfrowym i edukacyjnym. W projekcie #HuaweiStartupChallenge mogą startować start-upy na początkowym etapie wzrostu. W czasie programu mentorzy przedstawią przed nimi 5-tygodniową ścieżkę rozwoju, na którą składać się będą zadania, feedback ekspertów i ustalenie konkretnych etapów rozwoju produktu. Aplikować do programu można do końca stycznia, a finaliści otrzymają nagrody w wysokości od 35 do 100 tys. PLN. Więcej informacji na stronie Startup Hub.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content