Sprawdź aktualne programy rozwojowe dla Twojego start-upu!

Sprawdź aktualne programy rozwojowe dla Twojego start-upu!

Nadeszła wiosna, a z nią ciekawe inicjatywy rozwojowe zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych start-upów. Polecamy nowy artykuł od PFR Innowacje.

Kolejny konkurs w ramach programu INFOSTRATEG, ostatnia edycja akceleratora InvestHorizon oraz platforma inkubacyjna Unicorn Hub – sprawdź, do kogo są skierowane i dlaczego warto wziąć w nich udział!

INFOSTRATEG

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs w ramach programu INFOSTRATEG. Inicjatywa ruszyła w 2020 r., a w ramach niej realizowane są projekty wykorzystujące sztuczną inteligencję i blockchain. Zakładany całkowity budżet drugiego konkursu to 60 mln zł!

Tym razem poszukiwani są przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja, którzy są chętne rozwijać inteligentny system przetwarzania mowy dla lekarzy oraz asystenta wspierającego petenta w instytucjach użyteczności publicznej. Zgłoszenia do konkursu będzie można przesyłać od 7 maja br.

Pierwsze zadanie zakłada opracowanie narzędzi pozwalających na przetwarzanie mowy (fraz wypowiadanych przez lekarza i ewentualnie pacjenta), wydobywanie z tekstu istotnych informacji, a następnie klasyfikowanie semantycznie i wprowadzane do wcześniej zbudowanego formularza i bazy danych. Dodatkową funkcjonalnością byłoby automatyczne generowanie przez system dokumentów: recept, zwolnień czy skierowań do dalszych badań diagnostycznych.

Drugie zadanie badawcze to praca nad uniwersalnym cyfrowym asystentem wspierającym obywatela posługującego się językiem polskim w kontaktach z instytucjami użyteczności publicznej. Cyfrowy asystent miałby być docelowo instalowany w urzędzie na dedykowanym sprzęcie (np. tablecie), jak również na smartfonie obywatela. Ważne jest, by system miał możliwość rozbudowy o inne wersje językowe.

Nabór wniosków będzie trwał od 7 maja do 6 lipca 2021 r. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu dla obydwu zadań badawczych to 10 mln zł, a minimalna – 3,5 mln zł. Co istotne, wsparcie może uzyskać tylko projekt, w którym przewidziano realizację przynajmniej prac rozwojowych – badania przemysłowe i prace przedwdrożeniowe nie są obligatoryjne do uzyskania dofinansowania.

Więcej informacji o programie

InvestHorizon

Kolejną ciekawą inicjatywą dla start-upów technologicznych jest akcelerator InvestHorizon, którego ostatnią, ósmą edycję ogłosił PARP. Program ten może poszczycić się chlubną przeszłością – do tej pory udzielił wsparcia i pomógł rozwinąć się aż 450 europejskim firmom. Twoja może znaleźć się wśród 50 ostatnich przedsięwzięć uczestniczących w akceleratorze!

O co właściwie chodzi w inicjatywnie InvestHorizon? Jej celem jest pomoc start-upom na zaawansowanym technologicznie poziomie w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A.

Jest ona skierowana do start-upów, które:

 • Posiadają technologię, która może być skalowalna.
 • Wykażą realne zapotrzebowanie na ich produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost.
 • Posiadają biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu.
 • Mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.
 • Uczestnicząc w programie, młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

InvestHorizon to projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Uczestnicząc w akceleratorze, Twoja firma będzie mogła skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

 • Open services (webinaria, szkolenia online).
 • Coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych tzw. Online Trust Groups.
 • Szyte na miarę spotkania z inwestorami.
 • Spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. rozwiązanie – poprzez coaching – kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu lub usługi.
 • Udział sesjach pitchingowych (online i stacjonarne) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Aby wziąć udział w programie, wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu do 28 maja 2021 r.

Jeśli masz pytania dotyczące programu, możesz także wziąć udział w organizowanych co 2 tygodnie sesji Q&A. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2021 r. o godz. 16:00.

Historie uczestników poprzednich edycji Invest Horizon Accelerator możesz przeczytać na stronie. Znajdziesz tam przykłady pierwszych 131 firm, które z sukcesem zdobyły dofinansowanie z funduszy kapitałowych na kwotę ponad 53 mln euro.

Platforma Startowa Unicorn Hub

Kolejna inicjatywa skierowana jest do start-upów z branży transportowej, logistycznej, IT/ICT, Smart City, zdrowia publicznego i medycznej. Unicorn Hub to program inkubacyjny, w ramach którego możesz starać się o wsparcie finansowe w wysokości nawet 1 mln zł oraz indywidualne doradztwo merytoryczne.

Jak wskazują organizatorzy, ma on pozwolić zamienić pomysł w realny biznes. Podczas procesu inkubacji towarzyszyć Ci będzie opiekun projektu, z którym będziesz pracować nad stworzeniem modelu biznesowego, który umożliwi wejście Twojemu produktowi na rynek i zdobywanie dalszego dofinansowania.

Na co jeszcze możesz liczyć uczestnicząc w Platformie Startowej Unicorn Hub?

 • na nieustanną weryfikację pomysłu wraz z mentorem;
 • przestrzeń do pracy;
 • pomoc księgową, prawną i marketingową oraz doradztwo podatkowe;
 • dostęp do warsztatów z zakresu wystąpień publicznych i przygotowania prezentacji na sesje pitchingowe.

Do programu możesz zgłosić się do 30 kwietnia br. Aby dowiedzieć się więcej o Unicorn Hub wejdź na stronę lub weź udział w spotkaniu online, podczas którego dowiesz się także jak poprawnie przygotować wniosek.

 • Warsztat BMC – 13 kwietnia, godz. 17.00-19.00
 • Warsztat Persona/Customer Journey – 22 kwietnia, godz. 17.00-19.00
 • Roadtrip online/ ostatnie spotkanie/ spotkanie przekrojowe – 27 kwietnia, godz. 17.00-19.00

PFR Innowacje przypomina też, że tylko do 11 kwietnia możecie zgłaszać swój udział do 9. edycji pre-akceleracyjnego programu Huge Thing. Przeczytajcie rozmowę z Moniką Synoradzką, CEO Huge Thing.

Informacja pochodzi ze strony internetowej PFR Innowacje

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content