Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość – PFR uruchamia bezpłatny kurs online dla firm

Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość – PFR uruchamia bezpłatny kurs online dla firm

Gospodarka światowa przechodzi rewolucję technologiczną i energetyczną, a pandemia znacznie przyspieszyła ten proces. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom przedsiębiorstw, i chcąc wesprzeć kadrę menadżerską w procesach transformacji, PFR stworzył kompendium wiedzy w przyjaznej i nowoczesnej formule online Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość. Kurs skierowany jest do kadry zarządzającej, która odpowiedzialna jest za budowanie konkurencyjności przedsiębiorstwa i adaptowanie go do pojawiających się trendów. W trakcie 12 nagrań, które łącznie trwają 5 godzin, uczestnicy poznają praktyczne wskazówki i narzędzia do wprowadzania zmian w obszarach: innowacje, cyfryzacja oraz transformacja energetyczna.

Na uczestników kursu czeka pięć modułów tematycznych, adresujących wyzwania, z którymi na przestrzeni najbliższych lat przyjdzie się mierzyć każdej firmie. Podczas nagrań, eksperci dzielą się wiedzą merytoryczną i podpowiadają m. in.: Jak usprawniać procesy? Gdzie szukać oszczędności? Z jakich narzędzi korzystać? Oraz co ważne, jak przekonać zarząd do planowanych zmian? Aby skorzystać z kursu wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Ukończenie kursu online oraz prawidłowe rozwiązanie testu końcowego pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.

Dla których obszarów w strukturach firmy kurs może być cennym źródłem informacji?

  • Działy rozwoju innowacji,
  • Biura strategii,
  • Business development,
  • Działy marketingu i public relations,
  • IT,
  • Administracja
  • HR

Kurs z powodzeniem może być wykorzystywany w każdej firmie jako bezpłatne narzędzie szkoleniowe, podnoszące i ujednolicające wiedzę pracowników. Natomiast certyfikaty otrzymywane po poprawnym wypełnieniu testu końcowego są dla pracodawcy ważną informacją, że pracownik rozwija się i aktualizuje swoją wiedzę.

Większość dużych przedsiębiorstw w Polsce to firmy tradycyjne (54%) lub aktywne innowacyjnie (42%), czyli takie, które podejmują pierwsze nieusystematyzowane działania w zakresie wprowadzania innowacji, cyfryzacji czy transformacji energetycznej. To wynik Badania Dojrzałości Innowacyjnej przeprowadzonego w 2021 roku przez zespół PFR na blisko stu podmiotach zatrudniających powyżej 249 pracowników.

Informacja pochodzi ze strony PFR.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content