Platforma wspierająca przedsiębiorców na rynkach zagranicznych już działa!

Platforma wspierająca przedsiębiorców na rynkach zagranicznych już działa!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło cyfrową platformę Anti-COVID Offer by Polish Business, która wesprze eksport polskich produktów, w szczególności innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Narzędzie ANTI-COVID Offer powstało z myślą o zebraniu w jednym miejscu informacji o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą okazać się przydatne w walce z pandemią COVID-19 i w przeciwdziałaniu jej skutkom.

Anti-COVID Offer by Polish Business

Dokładamy starań, by jak najszerzej promować przy tej okazji polski biznes i nowatorskie rozwiązania z obszaru wysoko zaawansowanych technologii. Pamiętamy też o tym, że w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią przerwane zostały np. łańcuchy dostaw artykułów żywnościowych do niektórych krajów i regionów świata. Stąd rubryka z artykułami rolno-spożywczymi – podkreślił wiceminister Paweł Jabłoński z MSZ.

MSZ uruchomiło również na swoim portalu specjalną stronę adresowaną do importerów. Są na niej zamieszczane i na bieżąco aktualizowane informacje o obowiązujących w 119 krajach ograniczeniach w eksporcie np. środków ochrony osobistej, włóknin i urządzeń do dekontaminacji. Na stronie znajduje się również ważna zakładka dotycząca logistyki dostaw, z informacjami o możliwościach realizacji dostaw do Polski.

Zainteresowane firmy i inne podmioty mogą zgłaszać swoje oferty do zamieszczenia na stronie, na adres: anti-covid.offer@msz.gov.pl

Informacja pochodzi ze strony internetowej Branżowego Programu Promocji dla sektora IT/ICT

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content