Park Naukowo-Technologiczny w Ełku partnerem międzynarodowego projektu „Biznes może być prosty”

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku partnerem międzynarodowego projektu „Biznes może być prosty”

W styczniu 2021 r. Park Naukowo-Technologiczny w Ełku został partnerem wspierającym międzynarodowy projekt „Biznes może być prosty” realizowany przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, Instytucję Publiczną PVC (Litwa) oraz Kowieński Uniwersytet Technologiczny. Celem projektu jest pobudzenie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród młodzieży z rejonów pogranicza Litwy i Polski. Projekt jest oparty na dwóch ideologiach: „Biznes może być prosty” i „Zero odpadów produkcyjnych – nowe możliwości dla małych przedsiębiorstw”.

Projekt zakłada współpracę młodzieży, która w najbliższym czasie będzie wchodzić na rynek pracy (grupy 3-4 osobowe), z lokalnymi przedsiębiorstwami. Celem współpracy będzie stworzenie realnych propozycji innowacyjnych prototypów z produktów wtórnych.

Do uczestnictwa w projekcie zaproszone zostały m.in. 4 ełckie szkoły średnie (ILO, ZS2, ZS5, ZS6). W ramach projektu przewidziano transgraniczne działania takie jak: szkolenia, warsztaty praktyczne, symulacje biznesowe, mentoring, obozy technologiczne, imprezy typu pitching, wystawy, młodzież będzie prowadzona przez mentorów przez wszystkie etapy tworzenia biznesu i produktów, aż do prezentacji produktów dla klientów. Ponadto, z uwagi na interaktywną formę zajęć uczniowie zdobędą umiejętności pracy z różnymi źródłami informacji tj. tworzenia prezentacji multimedialnych, korzystania z programów komputerowych oraz aplikacji mobilnych. Wszystkie ćwiczenia będą przeprowadzone w grupach z określonym zadaniem do wykonania, co ma na celu rozwijanie umiejętności współpracy w grupie pod presją czasu i wyniku.

Pozostałe chętne szkoły z Subregionu Ełckiego PNT w Ełku zaprasza do rejestracji zespołów  lub kontaktu z Biurem Projektu Panią Julią Kościuch. Kontakt: julia.kosciuch@niemen.org.pl lub tel. 503 065 245.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Informacja pochodzi ze strony internetowej Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content