Ostatnia szansa na pozyskanie dotacji w Programie Re_Open UK

Ostatnia szansa na pozyskanie dotacji w Programie Re_Open UK

Ogłaszamy, że rozpoczęła się  ostatnia runda naboru w ramach Programu Re_Open UK! Od 17 kwietnia do 12 maja 2023 można wnioskować o dofinansowanie projektów rekompensujących negatywne skutki brexit. Regulamin konkursu wraz z załącznikami znajdą Państwo na stronie: https://reopen.biz/dokumenty/

Zachęcamy do aplikowania! Kto może wnioskować o środki? Przedsiębiorcy, którzy:

  • posiadają status MŚP lub dużego przedsiębiorstwa,
  • są zarejestrowani i prowadzą działalność na terytorium RP,
  • prowadzili wymianę towarów lub usług ze Zjednoczonym Królestwem od roku 2018 lub 2019,
  • odnotowali spadek obrotów w handlu z UK po 2020 roku lub ponieśli dodatkowe koszty, które są bezpośrednim skutkiem brexit.
Re_Open UK to program działań z wkładu finansowego pobrexitowej rezerwy dostosowawczej przeznaczonej dla przedsiębiorców Re_Open UK („Program Re_Open UK”) zapewnia kompleksową pomoc dla polskich przedsiębiorców, dotkniętych negatywnymi skutkami brexit. Unikalną wartością Programu jest możliwość składania wniosków, które łączą zarówno zadania miękkie jak i inwestycyjne, a dofinansowanie wynosi nawet do 100% kosztów kwalifikowanych.W związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej oraz wynikającym z tego faktu negatywnym wpływem na spójność gospodarczą, społeczną i terytorialną UE, 21 lipca 2020 roku na specjalnym szczycie Rady Europejskiej zostało ogłoszone ustanowienie nowego dedykowanego instrumentu Brexit Adjustment Reserve – pobrexitowej rezerwy dostosowawczej o łącznym budżecie 5 mld euro. W dniu 6 października 2021 r. zostało przyjęte Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1755 ustanawiające pobrexitową rezerwę dostosowawczą. Zadania związane z zarządzaniem wkładem finansowym z rezerwy w części przeznaczonej dla przedsiębiorców powierzono podmiotowi zarządzającemu Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Program Re_Open UK dzieli się na dwa działania:

Działanie 1. Wsparcie przedsiębiorstw niekorzystnie dotkniętych skutkami brexit Typy projektów:

  • Typ 1. Nowe kierunki eksportu (sfinansowanie udziału w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych)
  • Typ 2. Re_start inwestycyjny (sfinansowanie inwestycji wspierających nowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwa)
  • Typ 3. Akcja adaptacja do zmian (koszty dostosowania przedsiębiorstw do nowych warunków rynkowych wynikających z brexit)
  • Typ 4. Brexit bez straty  (zwrot kosztów z typów 1,2,3 poniesionych od 1 stycznia 2020 r.)

Działanie 2. Wsparcie przedsiębiorstw zależnych od działalności połowowej w związku z ograniczeniami wynikającymi z brexit. Projekty pomocy indywidualnej skierowane do przedsiębiorstw prowadzących działalność połowową.

Informacja pochodzi ze strony Re_Open UK.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content