Odkryj polski Ekosystem Innowacji, sprawdź, czy Twój start-up już tam jest!

Odkryj polski Ekosystem Innowacji, sprawdź, czy Twój start-up już tam jest!

Poznaj mapę polskiego ekosystemu innowacji stworzoną przez PFR Innowacje wraz z partnerami. Sprawdź, czy Twój start-up, fundusz lub akcelerator już tam jest. Jeżeli jeszcze go nie ma – dowiedz się, jak w prosty sposób możesz dodać firmę oraz jak to narzędzie może pomóc w rozwoju biznesu.

Ekosystem Innowacji to sekcja strony startup.pfr.pl oparta o silnik bazy danych Dealroom. Z jego pomocą powstaje kompletna baza innowacyjnych start-upów, VC, akceleratorów, i innych partnerów ekosystemu innowacji w Polsce.

Dlaczego Dealroom?

Dealroom to agregator informacji o start-upach i inwestycjach. Jako jedyna tego typu baza danych koncentruje się na Europie. Ponadto pozwala tworzyć swoje bazy ekosystemów – właśnie w ten sposób powstała ta strona.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Dla osób, które chcą poznać firmy z polskiego ekosystemu, ale też samych właścicieli start-upów. Korzystając z Dealroom można obserwować konkurencję czy branżę VC lub nawet znaleźć idealnego inwestora (np. za pomocą narzędzia Matching Tool). Partnerzy i analitycy funduszy czy Aniołowie Biznesu dzięki mapie ekosystemu dostają dostęp do danych spółki, informacji o jej finansowaniu, sygnałach wzrostu, podobnych firmach, założycielach i wielu innych wskaźników.

Sprawdź Ekosystem Innowacji PFR

Czy trzeba zakładać konto?

Do podstawowych funkcji Ekosystemu Innowacji możliwy jest dostęp bez zakładania konta. Założenie konta pozwala, np. zapisać obserwowane firmy, o których chcesz otrzymywać informacje, a także stworzyć profil własnej spółki czy zapisać listę konkretnego typu firm (np. fintechy z Warszawy z mniej niż 50 pracownikami).

 

W jaki sposób wyszukiwać i filtrować spółki przy użyciu Ekosystemu Innowacji?

Ekosystem oferuje szerokie możliwości filtrowania wyników wyszukiwania. Wyszukiwarka automatycznie zawęża wyniki do firm, które mają siedzibę w Polsce, natomiast rekordy można filtrować na wiele sposobów. Służy do tego belka nad wynikami wyszukiwania i opcja „Advanced Filters” – pozwala szybko ograniczyć nasz poszukiwania do np. fintechów z Krakowa, które mają między 2 a 50 pracowników i znajdują się we wczesnej fazie wzrostu. Po najechaniu na ustawiony filtr można go wyłączyć (wyszukując np. wszystkie polskie fundusze VC, które nie mieszczą się w Warszawie). Jeśli stworzysz już idealną listę i masz konto w systemie, możesz ją zapisać, żeby łatwo do niej wrócić. Każdą zapisaną listę będziesz widzieć też w zakładce „Dashboard”, a o każdej zmianie w danych zamieszczonych na niej firmach zostaniesz powiadomiony!

Szczegółowy instrukcja poruszania się po Ekosystemie Innowacji jest dostępna na stronie startup.pfr.pl

Informacja pochodzi ze strony internetowej PFR Innowacje

 

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content