Nowe możliwości na technologiczne projekty w Ełku

Nowe możliwości na technologiczne projekty w Ełku

Ełcki Park Naukowo-Technologiczny otrzymał nowe możliwości na realizację projektów technologicznych, jako partner strategiczny największego klastra branżowego w Polsce.

Z początkiem grudnia 2023 Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oficjalnie dołączył do grona partnerów strategicznych Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali.

Evoluma Klaster Przemysłowy zrzesza pod swoimi skrzydłami blisko 100 firm oraz 20 cenionych partnerów strategicznych. Partnerstwo umacnia pozycję Parku jako centralnego ośrodka dla rozwoju naukowo-technologicznego w regionie.

Klaster skupia się na różnorodnych specjalizacjach, obejmujących obszary, takie jak produkcja maszyn rolniczych, sektor medyczny, branża jachtowa, konstrukcje stalowe dla budownictwa, meble metalowe, elektromobilność, automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 i wiele innych. Różnorodność specjalizacji umożliwia połączenie potencjałów i doświadczeń, co przekłada się na wzmacnianie konkurencyjności obu instytucji na rynku.

Wstąpienie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku do Evoluma Klastra Przemysłowego otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów technologicznych oraz współpracy instytucjonalnej.

Różnorodność i Potencjał Klastra

Klaster skupia się na różnorodnych specjalizacjach, obejmujących obszary, takie jak produkcja maszyn rolniczych, sektor medyczny, branża jachtowa, konstrukcje stalowe dla budownictwa, meble metalowe, elektromobilność, automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 i wiele innych. Ta różnorodność umożliwia  połączenie potencjałów i doświadczeń, co przekłada się na wzmacnianie konkurencyjności obu instytucji na rynku.

Kierunki Rozwoju – Wspólne Cele i Wizje Przyszłości

Wstąpienie Parku Naukowo-Technologicznego do Evoluma Klastra Przemysłowego otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów technologicznych oraz współpracy instytucjonalnej. Klaster odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości sektora metalowego i maszynowego w kraju. Park Naukowo-Technologiczny oraz Evoluma Klaster Przemysłowy dzielą wspólne wartości, takie jak zaufanie, innowacje, elastyczność i wzajemne korzyści, co stanowi solidną podstawę dla owocnej współpracy. Obie instytucje wspólnie będą dążyć do realizacji ambitnych celów, obejmujących m.in. wspólne projekty technologiczne,działania na rzecz innowacyjnej przedsiębiorczości oraz rozwój kompetencji pracowników.

Nowy Rozdział Współpracy i Innowacji

Dołączenie Parku Naukowo-Technologicznego do grona partnerów strategicznych Evoluma Klastra Przemysłowego to krok w kierunku rozwoju obu instytucji. Wspólnie, jako partnerzy strategiczni, ciężko będziemy pracować nad kształtowaniem przyszłości branży metalowej i maszynowej w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Ten sojusz to nie tylko alians instytucji, lecz synergia myśli, potencjałów i wspólnych celów.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content