Nadchodzi weekend – nowy kurs Akademii PARP: „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”

Nadchodzi weekend – nowy kurs Akademii PARP: „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”

Wraz z globalnym postępem technologicznym, coraz częściej dochodzi do cyberataków, których ofiarami są przedsiębiorstwa. Głównym celem stają się małe i średnie firmy, które często są łatwym łupem, ponieważ na ogół to one nie są przygotowane na takie zagrożenia, a skutki cyberataków potrafią być dla tej grupy bardzo dotkliwe i długotrwałe.

Firmy dysponują szeroką gamą danych, które nie powinny być udostępniane osobom postronnym. Zniekształcenia dokonane na danych w nieautoryzowany sposób mogą przyczynić się pośrednio do utraty klientów, a co za tym idzie dochodów firmy. 

Wiąże się to niekiedy z wysokimi kosztami napraw, na które małe i średnie przedsiębiorstwa nie mają środków, co stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dla zachowania cyberbezpieczeństwa, kluczowe powinno być podjęcie szybkich i odpowiednich kroków, które pomogą obronić przedsiębiorstwo przed atakiem internetowych hakerów. Jak to zrobić? Na jakie techniki lub procesy powinni zwracać szczególną uwagę przedsiębiorcy?

Akademia PARP wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo cybernetyczne swojej firmy, udostępnia bezpłatny kurs online „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”. Kurs zawiera praktyczne porady i wskazówki na temat rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością.

Biorąc udział w kursie „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”:

  • uzyskasz podstawową wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa,
  • dowiesz się czym są cyberataki i w jakim stopniu zagrażają Twojej firmie,
  • zapoznasz się z definicjami i najważniejszymi technikami cyberataków,
  • poznasz przykładowe metody rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością,
  • nauczysz się podejmować odpowiednie działania, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed cyberatakami.

Kurs już ukazał się na platformie edukacyjnej Akademii PARP.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

POZOSTAŁE
KURSY AKADEMII PARP

 

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content