Konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Ruszył nowy konkurs w ramach poddziałania „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. To oferta bardzo dogodnego dofinansowania dla startupów, które zakończyły inkubację innowacyjnego pomysłu w ramach poddziałania „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Konkurs finansowany jest dzięki Programowi Polska Wschodnia 2014-2020. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to 50 mln zł. Wnioski będzie można składać w ramach trzech rund konkursu w okresie od 4 stycznia 2022 r. do 19 maja 2022 r.

 

Program stawia na rozwój w makroregionie Polski Wschodniej (województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym dzięki wsparciu Platformy startowej. Konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” to unikalna szansa dla startupów z Polski Wschodniej, które w swojej pracy mają do czynienia z nowymi trendami i opracowują nowoczesne rozwiązania o globalnym potencjale rynkowym.

Bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet 1 mln zł startupy mogą przeznaczyć niemal na dowolne wydatki, służące rozwinięciu działalności biznesowej. Startupy chętne do wzięcia udziału w konkursie, powinny dysponować Raportem z inkubacji, wystawionym przez Platformę startową nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r., uwzględniającym rekomendację dotyczącą gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na:

  • zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego;
  • wynagrodzenie pracy personelu projektu;
  • zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych;
  • organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to 50 mln zł.

Wnioski będzie można składać w ramach trzech rund konkursu w okresie od 4 stycznia 2022 r. do 19 maja 2022 r.

Więcej informacji o konkursie.

 

żródło: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/76703:nowy-konkurs-rozwoj-startupow-w-polsce-wschodniej-juz-ogloszony

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content