Konkurs na pamiątkę regionu Warmii i Mazur

Konkurs na pamiątkę regionu Warmii i Mazur

Trwa nabór do konkursu na pamiątkę regionu Warmii i Mazur. Organizatorem konkursu jest samorząd województwa. Pamiątki powinny promować region, nawiązywać do jego bogactwa naturalnego i kulturowego. Pamiątka jest bowiem ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z  podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 roku.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.

W tym roku prowadzony jest nabór w dwóch kategoriach:

  • „Pamiątka Regionu Warmii i Mazur 2022” – ideą tej kategorii jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z naszym regionem, symbolizuje jego kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje,
  • „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” – celem tej kategorii jest pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, dokonaniami oraz związkami z Warmią.

Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne oraz wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

W pierwszym etapie przedsięwzięcia w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: 4 tys. zł (nagroda I stopnia), 2,5 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 1,5 tys. zł (nagroda III stopnia).

Z kolei w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

W drugim etapie konkursu – głosowaniu internautów zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł każda.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę.

Na zdjęciu zeszłoroczny zwycięzca: lampion ceramiczny na tea light „Obroty sfer niebieskich” (autorzy: Eleonora i Rafał Toś, Kaflarnia Warmińska).

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content