Konkurs IPCEI EuBatIn: Unijne Wsparcie dla Innowacyjnych Projektów w Sektorze Baterii

Konkurs IPCEI EuBatIn: Unijne Wsparcie dla Innowacyjnych Projektów w Sektorze Baterii

W ramach unijnego programu IPCEI EuBatIn (Important Project of Common European Interest – European Battery Innovation) otwiera się wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur oraz całej Polski. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs, którego celem jest wsparcie firm zainteresowanych rozwojem innowacyjnych projektów w dziedzinie baterii. To unikalna szansa na pozyskanie środków i przyspieszenie rozwoju firm związanych z technologiami magazynowania energii.

IPCEI EuBatIn to inicjatywa, która pozwala na finansowanie przełomowych rozwiązań w zakresie produkcji, magazynowania i recyklingu baterii. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują realne wsparcie finansowe w rozwoju swoich innowacyjnych projektów, zwłaszcza w dziedzinie badań i rozwoju technologii magazynowania energii, które mają kluczowe znaczenie dla zielonej transformacji gospodarki europejskiej.

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw, które pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami w całym łańcuchu wartości w sektorze baterii, w tym nad nowymi materiałami, ogniwami, systemami magazynowania oraz recyklingiem. Celem IPCEI EuBatIn jest wspieranie projektów, które będą miały kluczowy wpływ na przyszłość sektora energetycznego w Europie i przyczynią się do wzrostu konkurencyjności firm z regionu Warmii i Mazur na arenie międzynarodowej.

Kwota wsparcia dla każdego przedsiębiorcy jest uzależniona od zakresu projektu i poziomu innowacyjności, ale w ramach całego konkursu przewidziano znaczne środki, które mogą przyczynić się do rozwoju przemysłu baterii. Konkurs to nie tylko wsparcie finansowe, ale także możliwość nawiązania współpracy z innymi uczestnikami rynku z Europy, co otwiera drzwi do międzynarodowych sieci partnerstw i badań.

Szczegółowe informacje na temat konkursu IPCEI EuBatIn dostępne są na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Warto skorzystać z tej okazji i wziąć udział w konkursie, aby przyspieszyć rozwój innowacyjnych technologii, zwiększyć swoją konkurencyjność oraz dołożyć cegiełkę do zielonej transformacji europejskiej gospodarki.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem powinni niezwłocznie zapoznać się ze szczegółami konkursu i przygotować swoje aplikacje. Nabór do konkursu rozpocznie się 13 maja 2024 roku i potrwa do 28 czerwca 2024 roku. Wnioskodawcy mogą starać się o łączny budżet 135 milionów złotych, przeznaczony na realizację projektów wpisujących się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację oraz w zakres tematyczny „IPCEI EuBatIn – European Battery Innovation”.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Fundusze dla Nowoczesnej Gospodarczej

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content