Jesienią nowa szansa na projekty bałtyckie INTERREG

Jesienią nowa szansa na projekty bałtyckie INTERREG

W czerwcu 2022 roku rozstrzygnięto I nabór nowej edycji Programu Współpracy Transnarodowej Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, a już na horyzoncie pojawił się termin kolejnego naboru.

Na październik zaplanowano ogłoszenie kolejnych naborów wniosków w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, zarówno projektów małych (wartość do 500 tys. EUR) – tu będzie można składać wnioski do stycznia 2023 r., jak i projektów głównych – potrwa do marca 2023 roku.

Konkurs na małe projekty  to nowa propozycja Programu, dedykowana w szczególności instytucjom, które wcześniej nie uczestniczyły w projektach transnarodowych. Dokładne daty naborów zostaną opublikowane  po ich ogłoszeniu przez władze Programu.

Na jesień planowane jest spotkanie Programu dla zainteresowanych z naszego regionu, podczas którego zostaną udzielone niezbędne wskazówki dotyczące zbliżającego się naboru. Więcej szczegółów wkrótce.

Zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnej strony Programu, gdzie znajduje się między innymi biblioteka projektów zrealizowanych w poprzedniej perspektywie finansowej, która może posłużyć jako inspiracja przed kolejnym naborem wniosków.  Więcej informacji o programie w języku polskim znajduje się na stronie Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

W Polsce informacji o programie udziela Krajowy Punkt Kontaktowy:
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej tel.: +48 22 273 81 75; +48 22 273 81 87
e-mail: BSR@mfipr.gov.pl

Zachęcamy również do konsultacji pomysłów projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Interreg działającym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tel. 89 521 93 24, e-mail: ewt@warmia.mazury.pl ;

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content