InvestHorizon – zgłoszenia polskich startupów technologicznych do 30 lipca 2020 r.

InvestHorizon – zgłoszenia polskich startupów technologicznych do 30 lipca 2020 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 5. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Polskie startupy technologiczne mogą składać wnioski do 30 lipca br.

Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami – przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

InvestHorizon jest to projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Celem projektu InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do startupów, które:

  • posiadają technologię, która może być skalowalna;
  • wykażą iż jest realne zapotrzebowanie na jego produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i ich stały wzrost;
  • zespół składa się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu InvestHorizon Akcelerator polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • Open services (webinaria, szkolenia online);
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych tzw. Online Trust Groups;
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami;
  • spotkania typu Bootcamp – którego celem będzie m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
  • szkolenie dot. pitchingu;
  • udział sesjach pitchingowych (online i w miejscu) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.)

Jeśli potrzebujesz więcej informacji nt. programu InvestHorizon – obejrzyj 2 minutowy film tutaj:

Jak wziąć udział?

Sprawdź na tej stronie czy Twoja firma kwalifikuje się do programu i jeśli spełnia określone w programie wymogi tutaj złóż wniosek.

Nabór jest otwarty tylko do 30 lipca 2020 r.!

W przypadku pytań proszę o kontakt: monika_fiszer@parp.gov.pl

Zachęcamy do uczestnictwa w webinarium wprowadzającym do programu InvestHorizon Accelerator, które odbędzie się 7 lipca 2020 r.

Link do rejestracji na webinarium.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content