Innowatorzy zachęcani do pomocy w walce z pandemią

Innowatorzy zachęcani do pomocy w walce z pandemią

Komisja Europejska wzywa startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa dysponujące technologiami i innowacjami, które mogłyby pomóc w leczeniu, testowaniu, monitorowaniu lub innych aspektach walki z epidemią koronawirusa COVID-19, do pilnego składania aplikacji na następną rundę finansowania z Europejskiej Rady Innowacji.

Termin składania wniosków do EIC Accelerator upływa w piątek 20 marca o godz. 17.00 (czasu lokalnego w Brukseli).

Przy budżecie w wysokości 164 mln euro zaproszenie to jest oddolne, co oznacza, że nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy.

Jednak Komisja Europejska będzie starała się przyspieszyć przyznawanie dotacji EIC i finansowania mieszanego (łącząc dotacje i inwestycje kapitałowe) dla odpowiednich innowacji związanych z koronawirusem, a także ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania i inwestycji.

EIC wspiera już wiele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw mogących mieć swój udział w walce z pandemią koronawirusa, które otrzymały finansowanie w poprzednich rundach. Obejmuje to m.in. projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transporty chorych, projekt m-TAP dotyczący technologii filtracji pozwalającej usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii.

Więcej na: https://ec.europa.eu/poland/events/200317_start_up_pl

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content