Firmy Jutra – nowy projekt PFR, Google i Chmury Krajowej dla MŚP!

Firmy Jutra – nowy projekt PFR, Google i Chmury Krajowej dla MŚP!

Wszyscy obserwujemy skutki, jakie wywołuje pandemia koronawirusa oraz związany z nią lockdown, lecz szczególnie boleśnie dotknęły one przedsiębiorców. Sytuacja w dalszym ciągu jest niepewna, z uwagi na drugą falę zachorowań i możliwe wprowadzenie kolejnych restrykcji, do lockdownu włącznie.

Okres pandemii ma jednak niebagatelny wpływ na przyspieszenie procesów cyfryzacji i konieczność przenoszenia wielu biznesów do sieci. Szacunkowo w pierwszym półroczu aż 3,6 mln konsumentów w Polsce rozpoczęło korzystanie z usług online.

Konferencją prasową, w której udział wzięli przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju, firmy Google i Chmury Krajowej rozpoczął się nowy projekt edukacyjny – Firmy Jutra – dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą sprzedawać swoje produkty i usługi w internecie.

Nie wszystkie firmy potrafią natychmiastowo dostosować się do nowej rzeczywistości, a często brakuje im wiedzy i umiejętności oraz odpowiednich narzędzi. Eksperci wskazują, że dla wykorzystania w małych i średnich przedsiębiorstwach potencjału cyfrowego, kluczowe będą:

  • Rozwój umiejętności marketingu internetowego, który pozwoli na zwiększenie obecności i sprzedaży w kanale online;
  • Wygenerowanie nowych usług, produktów i modeli biznesowych, aby zaadresować nowe potrzeby rynkowe;
  • Wykorzystanie rozwiązań chmurowych, aby zwiększyć innowacyjność i zmniejszyć koszty działania.

Odpowiedzią na te problemy ma być program Firmy Jutra, który do końca przyszłego roku w formie szkoleń internetowych, pomoże w zwiększeniu innowacyjności i wykorzystaniu cyfrowych możliwości dotarcia do klientów nawet 15 tysiącom firm.

W skład pakietu szkoleń Firm Jutra wchodzi:

  • bezpłatny program szkoleniowy Google adresowany do wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, chcących rozwijać biznes online. Wsparcie będzie składać się z: indywidualnej pomocy konsultanta w opracowaniu planu rozwoju w internecie, szkoleń, pakietu bezpłatnych narzędzi oraz wsparcia doradcy we wdrożeniu zmian.
  • kurs Lean Canvas i e-booki biznesowe realizowane przez Polski Fundusz Rozwoju, których celem jest wsparcie rozwoju i szybka adaptacja modeli biznesowych firm.
  • ścieżki szkoleniowe od Chmury Krajowej dotyczące rozwiązań chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorców pomagające zwiększać innowacyjność, obniżać koszty działalności, a firmy które ukończą obie ścieżki szkoleniowe otrzymają od Chmury Krajowej znaczące pakiety środków do wykorzystania w chmurze Google. Łączna wartość bezpłatnych pakietów wyniesie pół miliona złotych. Szkolenia i oferta bezpłatnych pakietów zostanie udostępniona od 1 stycznia.

Co o programie mówią jego organizatorzy?

Firmy muszą sobie dziś w przyspieszonym tempie odpowiedzieć na pytanie jak efektywnie wejść na cyfrową ścieżkę. Wsparciem w tym procesie jest chmura obliczeniowa. Daje narzędzia, które pomagają tworzyć innowacyjne produkty i zwinnie dostosowywać je do szybko zmieniających się potrzeb klientów, podejmować lepsze decyzje biznesowe na podstawie gromadzonych danych oraz lepiej wykorzystywać potencjał kapitału ludzkiego. Zapewniając uczestnikom programu Firmy Jutra ścieżki edukacyjne chcemy, aby w technologii chmurowej potrafili znaleźć wartość dla swojego biznesu i skutecznie implementować ją w swoich organizacjach.powiedział Michał Potoczek, prezes Chmury Krajowej.

Misją PFR jest wzmacnianie fundamentów rozwojowych polskiej gospodarki w wymiarze finansowym i edukacyjnym. Poprzez Tarczę Finansową PFR i zastosowane w niej nowe technologie w szybki sposób dotarliśmy do setek tysięcy firm, które potrzebowały natychmiastowego wsparcia finansowego. Teraz wychodzimy do przedsiębiorców z wysokiej jakości ofertą edukacyjną, która pomoże im zdobyć kompetencje niezbędne do szybszego wdrażania nowych rozwiązań, korzystania z usług chmurowych i rozwijania sprzedaży w internecie. Zależy nam, aby firmy sprawnie dostosowały się do nowego otoczenia, zwiększały przychody i długoterminowo rozwijały swój biznes.wskazał Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Od 2005 roku, kiedy to wystartował nasz pierwszy program dla polskich przedsiębiorców – Google Internetowe Rewolucje, przeszkoliliśmy w zakresie marketingu online 200 000 osób z 62 000 firm z 800 miast w całej Polsce. 62% przedsiębiorców zwiększyło swoje wyniki biznesowe. Teraz zobowiązujemy się do końca 2021 roku pomóc 15 tysiącom firm wyjść z kryzysu i rozwinąć ich działalność, poprzez zwiększenie obecności i aktywności online. Chcemy skupić się na kluczowym dla polskiej gospodarki sektorze MŚP, ponieważ z uwagi na skutki pandemii i obecny kryzys jest on w decydującym momencie rozwoju.zaznaczył Artur Waliszewski, prezes Google Polska.

Program jest skierowany do wszystkich firm, które potrzebują efektywnego wsparcia w szybkim zaadaptowaniu się do nowej rzeczywistości. Dzięki ofercie 3 partnerów jesteśmy w stanie pomóc zarówno firmom, które potrzebują szybko rozwinąć swoją działalność w internecie, jak i tym, które muszą na nowo przemyśleć cały swój model biznesowy czy poszukać wzrostu efektywności dzięki rozwiązaniom chmurowym.powiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Więcej informacji o programie Firmy Jutra

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content