Cyfrowe Narzędzia dla Firm – zestawienie rozwiązań dla przedsiębiorców

Cyfrowe Narzędzia dla Firm – zestawienie rozwiązań dla przedsiębiorców

Przekaz, który płynie z rynku jest jasny – nie ma odwrotu od cyfryzacji! Chcąc wesprzeć firmy w tym złożonym procesie, zespół Polskiego Funduszu Rozwoju SA stworzył praktyczne zestawienie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw, które mogą usprawnić działanie w takich obszarach, jak: marketing i sprzedaż, zarządzanie czy zrównoważony rozwój.

Chcąc ułatwić firmom proces transformacji, zespół Sieci Firm Przyszłości PFR przygotował Mapę cyfrowych narzędzi dla firm, która jest zbiorem dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych w obszarach:

  • marketing i sprzedaż,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa,
  • zarządzanie kapitałem ludzkim.

Firmy zostały wyselekcjonowane na podstawie kryteriów takich jak: model biznesowy (B2B i B2C), aktywność na rynku w ciągu ostatnich 3 lat oraz innowacyjność i przydatność rozwiązania w aspekcie cyfrowego wsparcia dla firmy. Informacje te zostały zebrane na podstawie analizy danych zastanych.

Oprócz zestawienia „Cyfrowych Narzędzi dla Firm”, Polski Fundusz Rozwoju aktywnie pomaga i wspiera przedsiębiorstwa w digitalizacji m.in. poprzez ofertę edukacyjno-doradczą, czego przykładem jest m.in. wspomniane Badanie Dojrzałości Innowacyjnej oraz kurs online „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość”.

Badanie Dojrzałości Innowacyjnej jest narzędziem, które pozwala ocenić poziom rozwoju firmy w obszarze nie tylko cyfryzacji, ale innowacji  i transformacji energetycznej. Firma otrzymuje w formie raportu, praktyczne wskazówki do rozwoju i budowania przewag konkurencyjnych, a także analizę sygnałów zmian dla branży.

Kurs online „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość” odpowiada na wyzwania z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie, jak m.in. migracja aplikacji do chmury obliczeniowej, zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwie – to tylko niektóre z nich. W module IV. kursu pt. „Cyfryzacja” eksperci z Chmury Krajowej wyjaśniają, jakie jest uzasadnienie biznesowe dla cyfryzacji i co rozwiązania chmurowe mogą zmienić w firmie.

Więcej informacji o wsparciu PFR dla firm znajduje się na dedykowanej stronie.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content