Brexit – przydatne informacje zebrane przez Krajową Izbę Gospodarczą

Brexit – przydatne informacje zebrane przez Krajową Izbę Gospodarczą

W dniu 24 grudnia 2020 r. Unia Europejska i Wielka Brytania osiągnęły porozumienie w sprawie umowy o handlu i współpracy między UE a Wielką Brytanią.

W przypadku firm prowadzących wymianę handlową z Wielką Brytanią, od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będą nowe zasady. Krajowa Izba Gospodarcza zebrała najważniejsze informacje, które pomogą przedsiębiorcom przygotować się na nadchodzące zmiany.

Kampania informacyjna Keep Business Moving – informacje ogólne

  • https://www.gov.uk/eubusiness – tu dowiesz się, co trzeba wiedzieć, jeżeli chodzi o import, eksport, podatki, cła, świadczenie usług, pracę i dane osobowe.
  • https://www.gov.uk/transition – prosimy o skorzystanie z brexitowego narzędzia w celu uzyskania spersonalizowanej listy niezbędnych działań.
  • https://www.gov.uk/guidance/trader-support-service – jeżeli przewozisz towary pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną, ten Pomocnik Handlowca przeprowadzi Państwa przez wszelkie zmiany związane z realizacją protokołu w sprawie Irlandii Północnej.

Funkcjonowanie granicy

Przewodnik importowo-eksportowy – działania związane z importem i eksportem towarów pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską od 1 stycznia 2021 roku krok po kroku.

Przewodnik przewoźnika drogowego – informacje dla firm transportowych i kierowców komercyjnych przewożących towary pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską.

Strona internetowa rządu polskiego

  • www.brexit.gov.pl – tu znajdziesz specjalny przewodnik dla przedsiębiorców pod tytułem „Zasady współpracy z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 roku”.

Jak uzyskać brytyjski numer EORI

Ustalenie warunków handlu dla firmy

Siedziba w Wielkiej Brytanii (do celów podatkowych)

Jak może Ci pomóc pośrednik celny lub agent?

Zagadnienia szczegółowe

TOWARY KONTROLOWANE

ŻYWNOŚĆ I ROLNICTWO

Kontrola sanitarna i fitosanitarna

Zwierzęta i produkty pochodzenia zwierzęcego

Oznakowanie żywności i napojów

Istnieje możliwość zwrócenia się z pytaniem bezpośrednio do ambasady Wielkiej Brytanii na adres: Poland.KeepBusinessMoving@fco.gov.uk 

Informacja pochodzi ze strony internetowej Krajowej Izby Gospodarczej

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content