Automatyzacja i robotyzacja w produkcji i usługach – praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy

Automatyzacja i robotyzacja w produkcji i usługach – praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy

Globalny deficyt pracowników, potrzeba szybszego reagowania na zmiany, czy większej konkurencyjności,  wymuszają wdrożenia nowych rozwiązań z dziedziny automatyzacji, robotyzacji czy szeroko pojętej cyfryzacji.  Idea konferencji jest zatem związana z rozwojem przemysłem 4.0, zaawansowaną produkcją i usługami, które są innowacyjne, konkurencyjne, szybkie, precyzyjne i opłacalne. Polskie przedsiębiorstwa, w tym przedsiębiorstwa w regionie podążają w kierunku transformacji cyfrowej, a wiedza i doświadczeni partnerzy to istotne elementy kluczowych transformacji i inwestycji.

Wpływ gospodarki 4.0 m.in. na różne gałęzie gospodarki jest tak duży, że już dziś w wielu firmach można zauważyć zmianę roli ludzi i sposobu pracy w różnych przedsiębiorstwach. Przemysł 4.0 to natomiast nowoczesna koncepcja opisująca skomplikowany proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, przewidujący przede wszystkim integrację nowych wartości, cyfryzację produktów i stworzenie całkowicie nowych modeli biznesowych.

WYJĄTKOWE WYDARZENIE W SKALI REGIONU

Konferencja to wyjątkowe wydarzenie w skali Subregionu Ełckiego. Przygotowywana głównie z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, gromadzi również przedstawicieli dostawców rozwiązań technologicznych, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych, władz samorządowych oraz lokalne media. Formuła konferencji jest podzielona na część technologiczną skierowaną do firm, a także warsztatową / kompetencyjną skierowaną do przyszłych pracowników firm.

DWA DNI – DWA ZAKRESY TEMATYCZNE

1-szy dzień 26 września 2022 r. – Konferencja technologiczna skierowana jest do osób zarządzających firmami, managerów, dyrektorów technicznych, dyrektorów operacyjnych, pracowników, a także wszystkich osób zainteresowanych. Uczestnictwo w konferencji jest płatne w cenie 39 lub 59 pln brutto. Rejestracja obowiązkowa

2-gi dzień 27 września 2022 r. – Warsztaty kompetencyjne skierowane do młodzieży, studentów, kadry nauczycielskiej i wykładowej, doradców zawodowych oraz wszystkich zainteresowanych planujących swoją karierę. Udział bezpłatny. Rejestracja uczestników /zorganizowanych grup pod adresem info@technopark.elk.pl.

KONFERENCJA TECHNOLOGICZNA – 26 września 2022 r.

Ogromna dawka wiedzy merytorycznej i technologicznej w zakresie wdrożeń automatyzacji i robotyzacji w produkcji i usługach, w tym:

 • przygotowanie strategii wdrożeń
 • praktyczne przykłady wdrożeń
 • prezentacje technologii
 • kluczowe aspekty wdrożeń
 • liczenie opłacalności wdrożeń
 • finansowanie wdrożeń
 • możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych

Dodatkowym walorem jest możliwość indywidualnych konsultacji z prelegentami.

Ponadto:

 • prezentacja oferty projektu partnerskiego PNT – Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych – 100% finansowania dla firm (ponad 70 rodzajów usług z zakresu transformacji cyfrowej)
 • prezentacja nowej inteligentnej specjalizacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego – „Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja”.

WARSZTATY KOMPETENCYJNE – 27 września 2022 r.

Wszystko co przyszły pracownik powinien wiedzieć o nowoczesnych kompetencjach sektora usług i przemysłu 4.0.

W programie m.in.

 • kompetencje przyszłości
 • szkoła jutra i innowacje w praktyce
 • co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz kodować
 • praca programisty w praktyce – od strony pracownika i pracodawcy

Ponadto:

 • ogłoszenie jesiennej edycji konkursu Twój Startup Twoja Przyszłość 2022
 • zapisy na warsztaty IT organizowane przez PNT

Konferencja organizowana w ramach przedsięwzięcia „Ełcki festiwal Promocji Gospodarczej”.

Organizatorem konferencji jest Park Naukowo Technologiczny w Ełku, współorganizatorem konferencji jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Informacja pochodzi ze strony

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content