Automatyzacja i robotyzacja – drugie spotkanie poświęcone programowi FENG

Automatyzacja i robotyzacja – drugie spotkanie poświęcone programowi FENG

Polskie przedsiębiorstwa coraz liczniej automatyzują i robotyzują procesy produkcyjne i biurowe. Firmy, które chcą wzmocnić produktywność, obniżyć koszty, poprawić jakość produkcji i usług powinny skorzystać z szansy, jakie stwarzają nowe technologie. Jednak często wiele z firm rezygnuje ze względu na brak kapitału finansowego. W ramach kolejnej Perspektywy Finansowej Funduszy Europejskich na lata 2021-2027, program FENG przewiduje wsparcie wdrożenia rozwiązań związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów. Już 22 czerwca 2022 r., g. 14.00-15.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu program FENG pt.  „Cyfryzacja firmy – program FENG i możliwości robotyzacji firmy”. 

W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR zaplanowano cykl spotkań online poświęconych poszczególnym modułom programu FENG. W trakcie webinariów przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej omówią założenia programu FENG, natomiast eksperci branżowi zainspirują gotowymi rozwiązaniami technologicznymi, które usprawnią działanie firmy, a także mogą wpisać się w koncepcję projektu realizowanego w ramach FENG.

Już 22 czerwca 2022 r., g. 14.00-15.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu program FENG pt.  „Cyfryzacja firmy – program FENG i możliwości robotyzacji firmy”. Webinarium poświęcone będzie konstrukcji całego programu oraz modułowi „Cyfryzacja”, w którego zakres wchodzi m.in., robotyzacja linii produkcyjnej czy cyfrowy bliźniak. Agenda zakłada wystąpienia: Patrycji Zeszutek (Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalne) i Piotra Wiśniewskiego (CEO i współtwórcę Platformy Robotów DBR77).

Podczas webinarium uczestnicy poznają kolejne założenia programu FENG oraz dowiedzą się, które rozwiązania robotyzacyjne można wdrażać w ramach wniosku dotacyjnego oraz dowiedzą się czym jest cyfrowy bliźniak oraz jak podejść do wdrożenia takiego rozwiązania w organizacji.

Na spotkanie można zapisać się poprzez link.

Cykl webinariów skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców z sektora MŚP i dużych firm. Spotkania dostarczają wiedzę tym, którzy mają już doświadczenie w planowaniu projektów badawczo-rozwojowych, ale również dla tych, co nie mieli styczności z pozyskiwaniem dofinansowania ze środków unijnych. O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

Informacja pochodzi ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content