9 programów edukacyjnych dla innowacyjnych przedsiębiorców od PFR

9 programów edukacyjnych dla innowacyjnych przedsiębiorców od PFR

Programy edukacyjne dla przedsiębiorców z branży nowych technologii ułatwiają polskim start-upowcom realizację innowacyjnych pomysłów biznesowych.

W ramach takich programów przedsiębiorcy mogą usystematyzować swoją wiedzę lub poszerzyć ją o praktyczne umiejętności dotyczące prowadzenia firmy.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju przedstawia 9 programów edukacyjnych dla innowacyjnych przedsiębiorców.

Szkoła Pionierów PFR – program edukacyjny dla polskich przedsiębiorców

Szkoła Pionierów to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do polskich przedsiębiorców technologicznych i wybitnych wizjonerów stawiających pierwsze kroki w biznesie. W ramach programu uczestnicy biorą udział w 3-tygodniowych warsztatach prowadzonych przez najlepszych specjalistów i praktyków działających w innowacyjnych sektorach polskiej i zagranicznej gospodarki. Program podzielony jest na trzy moduły, podczas których uczestnicy rozwijają swoje kompetencje z zakresu:

  • rozwoju osobistego i budowania zespołu;
  • walidacji rynku i narzędzi cyfrowych;
  • sprzedaży, marketingu i finansowania.

Uczestnicy Szkoły Pionierów uzyskują dostęp do najnowocześniejszych metod edukacyjnych, dzięki którym mają szansę zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także umiejętności praktyczne. Szkolenie zwraca uwagę na specyficzne wyzwania w różnych sektorach gospodarki, pokazuje, jak będą kształtować się trendy w przyszłości oraz uczy krytycznego myślenia oraz skutecznego rozwiązywania problemów.

Szkoła Pionierów jako jedyna współpracuje z ekspertami z dwóch rynków – w trzeciej edycji obejmuje to biznesowy wyjazd zagraniczny dla najlepszych zespołów, umożliwiając im rozbudowanie zespołu o międzynarodowych ekspertów lub szukanie klientów na zagranicznych rynkach. Organizuje również demo day, podczas którego początkujący przedsiębiorcy mogą zaprezentować przed inwestorami z funduszy PFR Ventures opracowane przez siebie technologie. Ponadto dzięki dostępowi do funduszy Venture Capital najlepsi uczestnicy mają szansę łatwiej uzyskać w przyszłości dofinansowanie na realizację swoich innowacyjnych pomysłów. Organizatorem szkolenia jest Polski Fundusz Rozwoju, a jego partnerem strategicznym od trzech lat jest Allegro.

Korporacyjne i branżowe preakceleratory

Celem takich preakceleratorów, takich jak SPCleantech lub PGE, jest wzmocnienie przedsiębiorczego sposobu myślenia i pomoc w zdobyciu technicznych umiejętności niezbędnych do prowadzenia start-upu. Tego typu programy przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają pomysł na biznes i wystarczająco silną wolę, aby go zrealizować. Uczestnicy mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach z ekspertami i konferencjach branżowych, a także skorzystać z indywidualnych sesji z mentorami. Uczestnictwo w preakceleratorze przygotowuje przedsiębiorców do przejścia w fazę akceleracji, podczas której następuje bardzo szybki wzrost i rozwój firmy.

Inkubatory przedsiębiorczości na uniwersytetach

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości mają na celu zwiększanie świadomości studentów i absolwentów uczelni wyższych na temat możliwości prowadzenia własnego biznesu. Z ich pomocą młodzi przedsiębiorcy mogą sprawdzić, czy ich pomysł przyjmie się na rynku, a jednocześnie ograniczyć do minimum ryzyko związane z brakiem doświadczenia. Inkubatory oferują pomoc w założeniu działalności gospodarczej, wsparcie merytoryczne, wspólną przestrzeń do pracy i pomoc w nawiązaniu współpracy z innymi firmami. Największą popularnością cieszą się inkubatory działające przy renomowanych polskich uczelniach, np.: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.

Program edukacyjny Young Innovators

To program bezpłatnych szkoleń i warsztatów wspierający młodych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjny pomysł na biznes w obrębie nowych technologii. Uczestnicy programu Young Innovators zyskują możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat funkcjonowania start-upów w Polsce. Program organizuje również spotkania z ekspertami i praktykami ze świata biznesu. Najlepsi mają szansę na staż lub pracę w wybranej firmie partnerskiej.

Program dla przedsiębiorców HugeThing.vc

Huge Thing to akcelerator mający na celu pomoc przedsiębiorcom w odkryciu drzemiących w nich pokładów innowacyjności. W ramach tego projektu start-upy otrzymują wsparcie wszystkich etapach tworzenia nowatorskich rozwiązań – od pomysłu po realizację w praktyce. Huge Thing oferuje m.in. dostęp do funduszu SpeedUp i daje możliwość uzyskania 50 tysięcy złotych dofinansowania wybitnych pomysłów biznesowych z zakresu nowych technologii.

ReaktorX – akcelerator przedsiębiorczości

ReaktorX to akcelerator biznesu skierowany do przedsiębiorców mających już konkretny pomysł na firmę i chcących go skomercjalizować. W ramach programu można w bezpiecznych warunkach przetestować dany pomysł, znaleźć doświadczonego mentora, a także zdobyć kapitał na rozwinięcie działalności dzięki dostępowi do funduszy Venture Capital. ReaktorX skupia się na biznesach działających głównie w obrębie nowych technologii. Uczestnicy programu mogą też zaprezentować swoje pomysły przed potencjalnymi inwestorami podczas specjalnie zorganizowanego Demo Day.

Founders Academy by Google

Program Founders Academy by Google jest częścią oferty Google dla start-upów. Jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje z zakresu zarządzania i doskonalić praktyczne umiejętności przywódcze. Składa się z trzech etapów, podczas których uczestnicy biorą udział w indywidualnych spotkaniach z trenerem i jadą do Nowego Jorku, aby poznać i porozmawiać z doświadczonymi liderami amerykańskich przedsiębiorstw. Szkolenie kończy się świadomym określeniem wizji, misji i celów firm prowadzonych przez uczestników.

Navoica – platforma edukacyjna dla przedsiębiorców

Navoica to polska platforma edukacyjna udostępniająca szkolenia typu MOOC. Serwis został założony przez Fundację Młodej Nauki i jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt skupia uczelnie, instytucje naukowe, biznes i organizacje pozarządowe. Jego celem jest tworzenie bezpłatnych kursów on-line, dostępnych dla nieograniczonej liczby uczestników, którzy za pośrednictwem platformy będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności ze wszystkich obszarów nauki.

Akcelerator dla przedsiębiorców Orange Fab

Orange Fab to program zrzeszający przedsiębiorców z branży nowych technologii działających w obrębie osiemnastu krajów na czterech kontynentach. Jest przeznaczony dla właścicieli start-upów, którzy mają innowacyjny pomysł na biznes i poczynili już pierwsze kroki w celu jego komercjalizacji (należy m.in. mieć już opracowany model biznesowy i posiadać zespół doświadczonych ekspertów). Program Orange Fab zapewnia wsparcie na początkowym etapie budowy produktu i dopasowywania go do wymogów rynku.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content