6 podcastów, które pomogą Ci rozwinąć biznes od PFR

6 podcastów, które pomogą Ci rozwinąć biznes od PFR

Mówi się, że nuda sprzyja kreatywności i stwierdzenie to zdaje się szczególnie prawdziwe zwłaszcza w obecnych realiach. Jeśli jesteś jedną z tych osób, która zaangażowała się w dodatkowe działania, a może nawet założyła swój własny biznes, z pewnością zainteresują Cię podcasty biznesowe, dzięki którym popatrzysz na swoją firmę z zupełnie nowej perspektywy.

Zatrzymując na chwilę pogoń codziennych spraw, widzimy więcej mankamentów w otaczającej nas rzeczywistości, ale także szans na ich rozwiązanie. Dla wielu osób czas niespodziewanej kwarantanny zaowocował wzmożoną pomysłowością. 

Nie mając możliwości dystrakcji w postaci przemieszczenia się, podróży, czy spotkań, w zaciszach własnych domów rozwijają oni nowe hobby, czy projektują innowacyjne biznesy. Jeśli jesteś jedną z tych osób i nie chcesz, aby Twoje pomysły spełzły na niczym, zainspiruj się do ich rozwijania. Poniżej znajdziesz kilka poleceń PFR na wartościowe podcasty, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności biznesowe.

Masters of Scale with Reid Hoffman

Masters of Scale with Reid Hoffman to podcast pełen rad prosto z Doliny Krzemowej i nie tylko, w którym kultowi prezesi m.in. Nike, Netflix, Starbucks i Slack dzielą się historiami i strategiami, które pomogły im rozwinąć się ze start-upów w światowe marki. W każdym odcinku gospodarz Reid Hoffman – współzałożyciel LinkedIn, partner Greylock i legendarny inwestor w Dolinie Krzemowej rozkłada na czynniki pierwsze tajemnice kryjące się za teorią skali na przykładzie biznesów swoich gości. Poruszane tematy dotyczą przedsiębiorczości, przywództwa, strategii, zarządzania i zbierania funduszy, ale mówią także o tym wszystkim, co znajduje się pomiędzy i, na co składa się nasza codzienność ze wszystkimi jej wzlotami i upadkami. Nietuzinkowi goście, historie z pierwszej ręki oraz prowadzący, który „zjadł zęby” w świecie biznesowych gigantów, sprawiają, że podcast jest nie tylko skarbnicą wiedzy o biznesie, ale i o życiu oraz po prostu ciekawą rozrywką. Wśród gości Masters of Scale znajdziesz założycieli i dyrektorów generalnych Netflix, Google, Facebook, Starbucks, Nike, Fiat, Spotify, Instagram, Airbnb, Uber, Paypal, Huffington Post, Twitter, Medium, Bumble, Yahoo, Slack, Dropbox, TaskRabbit, Flickr i wiele innych.

How I built this with Guy Raz

Dziennikarz Guy Raz od 2016 r. rozmawia z innowatorami, przedsiębiorcami i idealistami o historii, która kryje się za firmami i przedsięwzięciami, które stworzyli. Podcast How I built this prezentuje kulisy i przebieg budowania najbardziej znanych firm świata. Guy Raz rozbraja swoich gości i zabiera słuchaczy w szczerą podróż po zmaganiach, powodzeniach i niepowodzeniach, czyli innymi słowy, po realiach tworzenia własnego biznesu. Wśród gości amerykańskiego dziennikarza byli m.in. twórcy Airbnb, VICE, Lyft, Patagonii, Instagrama, Whole Foods Market, Five Guys, Kickstarter, LinkedIn, Dell Computers, Lonely Planet, DoorDash, Yelp, Wikipedii, czy Ben & Jerry’s. Niezależnie, czym zajmuje się Twój biznes, znajdziesz tu porady i inspirację dla siebie.

a16z

Andreessen Horowitz, inaczej zwana „a16z” to znana firma Venture Capital z Doliny Krzemowej, która wspiera śmiałych i innowacyjnych przedsiębiorców budujących przyszłość za pomocą technologii. W ich portfolio znajdują się między innymi Facebook, Slack, GitHub, Instagram czy Skype. Twórcy firmy postanowili dzielić się z innowatorami nie tylko pieniędzmi, ale i wiedzą, jaką zgromadzili podczas swojej aktywności zawodowej. Podcast a16z omawia trendy technologiczne i kulturowe, nowości, a także przyszłość, idąc za hasłem firmy głoszącym – „oprogramowanie zjada świat”. Marc Andreessen i Ben Horowitz rozmawiają z ekspertami z branż, liderami biznesu oraz innymi interesującymi myślicielami, prezentując analizę i prognozy dla świata pod kątem praktycznych zagadnień biznesowych oraz społecznych. Jeśli chcesz, aby Twój start-up był w awangardzie nowych trendów koniecznie umieść podcast a16z na swojej liście!

Mała Wielka Firma

Marek Jankowski – doświadczony przedsiębiorca i dziennikarz był jednocześnie pionierem wśród polskich podcasterów. Od przeszło 10 lat prowadzi on podcast biznesowy Mała Wielka Firma dla przedsiębiorców, który niezmiennie przyciąga spore grono słuchaczy. Gospodarz wraz z gośćmi, czyli ekspertami z różnych dziedzin związanych z prowadzeniem własnej firmy, przedstawia tajniki i narzędzia pomocne w rozwijaniu działalności gospodarczej. Słuchacze mogą się zapoznać z odcinkami dotyczącymi zakładania przedsiębiorstwa, finansów, zwiększania sprzedaży, zarządzania, content marketingu, tworzenia kursów on-line, lepszej organizacji pracy, czy kreowania marki. Podcast co tydzień zapewnia dawkę motywacji i praktycznej wiedzy, które pomogą w budowaniu i rozwijaniu własnego biznesu.

Finanse Bardzo Osobiste oraz Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy

Poza rozwojem biznesu, dobrze jednocześnie zadbać o własne finanse, aby zdywersyfikować swoje przychody. Jeśli interesuje Cię, jak mądrze zarządzać budżetem domowym, oszczędzać czy inwestować, zapoznaj się z propozycjami dwóch podcastów, które sprawnie pokierują Cię po meandrach sztuki zarządzania własnymi finansami.

Podcast Finanse Bardzo Osobiste jest prowadzony przez Marcina Iwucia, doświadczonego finansistę, który pod hasłem „Gromadź oszczędności, ciesz się życiem, inwestuj i pomagaj innym” dzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą. Iwuć opowiada o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały one w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału. Jeśli ktoś chce posłuchać o zdroworozsądkowym i praktycznym podejściu do życia i pieniędzy, to jest to podcast właśnie dla niego.

Z kolei podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy to wynik działalności Michała Szafrańskiego. Postanowił on rozszerzyć treści prezentowane na swoim blogu „Jak oszczędzać pieniądze”, gdzie dzięki przystępnie napisanym praktycznym poradom na temat finansów i oszczędzania zjednał sobie wierne grono czytelników. Za pomocą WNOP Szafrański opowiada o praktycznych i sprawdzonych metodach zarządzania oszczędnościami, wydawania pieniędzy oraz inspiruje do realizacji własnych marzeń i pasji.

#LECIMY

Na koniec nieco bardziej kontrowersyjny podcast #LECIMY tworzony przez Roberta Gryna, biznesmena, który zyskał majątek oraz popularność dzięki firmie Codewise, zajmującej się monitorowaniem kampanii reklamowych w Internecie i generowaniem sztucznego ruchu na stronach. Gospodarz rozmawia z przedstawicielami polskiej sceny start-upowej i biznesmenami, którzy opowiadają o swoich przedsięwzięciach, zmaganiach i drodze do sukcesu. Nietuzinkowa osobowość prowadzącego i doświadczenie w prowadzeniu biznesu pomagają mu odkrywać blaski i cienie kryjące się za dokonaniami gości. Gwarantowana dawka inspiracji i energii prowadzącego.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content