Zostań Pionierem! Ruszył nabór do 3. edycji Szkoły Pionierów PFR

Zostań Pionierem! Ruszył nabór do 3. edycji Szkoły Pionierów PFR

PFR i Allegro po raz trzeci poszukują najlepszych z najlepszych – Pionierów, którzy dzięki udziale w Szkole Pionierów PFR rozwiną kompetencje przyszłości i umiejętności biznesowe, niezbędne do budowania nowych projektów technologicznych.

Zgłoś się do programu, zyskaj wiedzę jak szybko reagować na zmieniające się potrzeby i kreuj innowacyjne rozwiązania. Nabór do trzeciej edycji właśnie wystartował i potrwa do 26 czerwca.

Do grona polskich pionierów innowacji może dołączyć każdy, kto wie, że własna firma i tworzenie nowatorskich produktów to jego ścieżka zawodowa, ale potrzebuje dodatkowej wiedzy i umiejętności, aby rozwinąć swój projekt lub dołączyć do zespołu założycielskiego.

Kto może zostać Pionierem?

Osoba w wieku 20-40 lat, zmotywowana i gotowa wziąć udział w międzynarodowym programie edukacyjnym we wrześniu. Do Szkoły Pionierów PFR poszukujemy ludzi z zapałem, którzy są głodni wiedzy, osób otwartych na niesztampowe myślenie i rozwiązywanie złożonych problemów przy wsparciu nowych technologii. Może to być student, naukowiec, mama, osoba pracująca w korporacji lub prowadząca własny biznes – najważniejsze, aby myślała i działała innowacyjnie. Dotychczasowe edycje wyraźnie pokazały, że jest to program, który daje praktyczną wiedzę i kontakty biznesowe, których samodzielne pozyskanie jest bardzo trudne, a to od nich często zależy powodzenie biznesu. – mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Jak zostać Pionierem?

Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisując pomysł na swoją ścieżkę personalnego rozwoju, dołączyć CV i wysłać. Zespół PFR spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni 50 uczestników, którzy zostaną zaproszeni na 3-tygodniowe warsztaty z udziałem czołowych praktyków biznesu i ekspertów z Polski i zagranicy. Podczas intensywnych zajęć, uczestnicy wezmą udział w warsztatach dotyczących m.in. budowania i współpracy w zespole, tworzenia modeli biznesowych, prototypowania czy sprzedaży i marketingu. To tylko ułamek zajęć, które będą dostępne dla uczestników. Umiejętności zdobyte w Szkole Pionierów, pozwolą świadomie rozwijać własny innowacyjny biznes, jednocześnie niwelując ryzyko jego niepowodzenia. Warsztaty dla uczestników poprowadzą eksperci z instytucji i firm technologicznych takich jak: Allegro, Booksy, SWPS, Massachusetts Institute of Technology czy Alior Bank.

Następnie, rozwiązania stworzone przez zespoły zostaną zaprezentowane przed potencjalnymi inwestorami z funduszy PFR Ventures podczas gali finałowej programu. Kilkanaście najlepszych zespołów pojedzie na początku 2021 roku na zagraniczny wyjazd biznesowy. Jak pokazały wcześniejsze edycje Szkoły, możliwość prezentacji przed inwestorami jest szansą, aby uzyskać pierwsze finansowanie – to udało się już kilku spółkom (np. JutroMedical czy Reactivepad).

Szkoła Pionierów PFR to wyjątkowa społeczność inspirujących ludzi, dlatego po zakończeniu programu uczestnicy dołączają do Klubu Pionierów PFR, w którym organizowane są regularne spotkania z wyjątkowymi gośćmi ze świata biznesu.

Dołącz do Szkoły Pionierów PFR – do 26 czerwca wypełnij formularz aplikacyjny lub sprawdź szczegóły programu.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content