Wyniki badania Banku Światowego „COVID Business Pulse Survey”.

Wyniki badania Banku Światowego „COVID Business Pulse Survey”.

Bank Światowy opublikował wyniki badania „COVID-19 Business Pulse Survey – Polska”, zrealizowanego przez Bank Światowy we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.  

Celem badania jest lepsze zrozumienie wpływu pandemii COVID-19 na firmy w Polsce i lepsze dopasowanie instrumentów wsparcia przedsiębiorców.

Badanie „Business Pulse Survey” jest prowadzone przez Bank Światowy w ponad 30 krajach na świecie. W Polsce badanie jest realizowane wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego celem jest lepsze zrozumienie wpływu pandemii COVID-19 na firmy w Polsce, a dzięki temu lepsze dopasowanie instrumentów wsparcia przedsiębiorców.

Pierwsza edycja badania została przeprowadzona w maju oraz czerwcu 2020 r., druga we wrześniu i październiku 2020 r., natomiast trzecia w lutym i marcu 2021 r. Badanie jest przeprowadzane zawsze na tej samej grupie firm. Próbę badawczą stanowią firmy mikro, małe i średnie z sektorów przemysłu, handlu i usług. Firmy duże (czyli zatrudniające powyżej 249 pracowników) oraz rolnicze zostały wykluczone. W trzeciej edycji badania, które zostało przeprowadzone z wykorzystaniem metody CATI, wzięły udział 503 firmy.

Prezentacja zawierającą pełne wyniki badania

Więcej informacji na:

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/72311:przedsiebiorcy-poprawiaja-wyniki-biznesowe-raport-banku-swiatowego-i-parp

 

 

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content