Webinarium „Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym”

Webinarium „Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym”

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium „Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.” Spotkanie odbędzie się 25 marca 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00. Organizowane jest przez Sendero Tax & Legal przy współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK. Spotkanie poprowadzi Tomasz Wilk – doradca podatkowy.

W piątek, 25 marca 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się webinarium „Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym”. Webinarium jest częścią cyklu wydarzeń poświęconych Compliance pn.: „Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi”.

Informacje ze strony organizatora szkolenia Sendero Tax & Legal przy współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK :

W obliczu wojny na Ukrainie przedsiębiorcy chętnie włączają się w różne formy pomocy uchodźcom. Prowadzenie zbiórek pieniędzy oraz przekazywanie pomocy potrzebującym wiąże się ze skutkami na gruncie podatku dochodowego oraz VAT.
W trakcie webinaru wyjaśnimy jak podatkowo rozliczyć przekazywanie pomocy, w tym opowiemy o najnowszych regulacjach podatkowych wprowadzonych przez ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Agenda spotkania:

  • Czy środki pozyskane w trakcie zbiórki pieniędzy są opodatkowane?
  • Darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego
  • Darowizny i inne nieodpłatne świadczenia przekazywane bezpośrednio na rzecz uchodźców
  • Czy darowizny mogą być zaliczone do kosztów lub odliczone od dochodu?
  • Czy przekazywana pomoc jest objęta VAT?
  • Czy otrzymujący pomoc muszą rozliczyć podatek? A może to przedsiębiorstwo jest płatnikiem podatku?
  • Podsumowanie

Spotkanie poprowadzi Tomasz Wilk– Doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym w opodatkowaniu przychodów osiąganych przez polskich podatników za granicą oraz opodatkowaniu przychodów osiąganych w Polsce przez rezydentów innych krajów. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych. W trakcie swojej pracy dla Sendero Tax & Legal był odpowiedzialny za przygotowanie kilkudziesięciu dokumentacji, w tym na rzecz największych podmiotów z terenu południowo-zachodniej Polski. Aktywnie wspiera zespół Sendero Tax & Legal w projektach związanych z podatkiem CIT i VAT.

Informacja pochodzi ze strony, link do zapisów znajduje się tutaj. W formularzu zgłoszeniowym można zadać własne pytania lub zasugerować obszar wymagający bliższego omówienia.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content