Webinarium dot. gospodarki w obiegu zamkniętym (21.09.21)

Webinarium dot. gospodarki w obiegu zamkniętym (21.09.21)

21 września br.  w godz. 11:30 – 13:00 odbędzie się webinarium: „Circular economy – jak wdrożyć cyrkularny model gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie”,  skierowane głównie do przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Gospodarka odpadami to temat niezwykle ważny w dyskusji nad rozwojem i wsparciem przedsiębiorstw. Webinarium dostarczy informacji o tym, jak przedsiębiorcy mogą skorzystać na wprowadzeniu gospodarki w obiegu zamkniętym, w którym surowce, komponenty i produkty są wykorzystywane wielokrotnie.

 

Organizowane przez PARP wydarzenie poprowadzi  dr  inż. Agnieszka Sznyk – prezes INNOWO, Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju, ekspert od spraw zrównoważonego rozwoju i rozwoju społeczno-ekonomicznego społeczeństwa. Autorka licznych raportów i artykułów m.in. „Innowacje 2015”, „Opracowanie metodyki i identyfikacja wskaźników gospodarki o obiegu zamkniętym dla gospodarki Polski w ujęciu regionalnym”, „Metodologia dopasowania cyrkularnych modeli biznesowych do priorytetowych sektorów wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce”. Inicjatorka i koordynatorka platformy Polish Circular Hotspot.W programie webinarium:

  1. Wprowadzenie do gospodarki obiegu zamkniętego.
  2. Omówienie strategii GOZ w przedsiębiorstwie.
  3. Omówienie modeli biznesowych GOZ.
  4. Hierarchia postepowania z odpadami.
  5. Koszty i korzyści wprowadzenia GOZ w MŚP.
  6. Programy i zachęty dla przedsiębiorstw.
  7. Interesujące przykłady z rynku.

Webinarium jest otwarte i nie wymaga rejestracji.  Transmisja dostępna będzie za pośrednictwem Youtube pod poniższym linkiem:

 

źródło: https://www.een.org.pl/component/content/article/73256:webinarium-circular-economy-jak-wdrozyc-cyrkularny-model-gospodarowania-odpadami-w-przedsiebiorstwie-21-wrzesnia

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content