Webinaria Europejskiego Sojuszu Klastrów nt. koronowirusa

Webinaria Europejskiego Sojuszu Klastrów nt. koronowirusa

 

Europejski Sojusz Klastrów (ang. European Cluster Alliance: ECA), Eurada i Komisja Europejska zapraszają na cykl webinariów poświęconych tematyce rekonwalescencji i wzmocnieniu  ekosystemów przemysłowych w dobie koronawirusa. Głównym celem webinariów jest połączenie i wzmocnienie ekosystemów przemysłowych w europejskich planach naprawy oraz strategiach inteligentnej specjalizacji.

Od marca zorganizowanych zostało już ponad 100 seminariów internetowych, których celem była analiza konsekwencji i pomoc klastrom przemysłowym w regeneracji po pandemii. Po miesięcznej przerwie Europejski Sojusz Klastrów powraca z codziennymi webinariami.

Pierwszy tydzień (1-5.09) rozpocznie się wydarzeniem inauguracyjnym poświęconym tematyce wspierania europejskiego ożywienia poprzez klastry przemysłowe: stan prac i wprowadzenie do partnerstw Platformy Modernizacji Przemysłowej.

Drugi tydzień (7-11 09) będzie tygodniem strategii inteligentnej specjalizacji, podczas którego klastry i MŚP otrzymają wskazówki związane z wykorzystaniem funduszy strukturalnych UE w procesie odbudowy po pandemii.

W pozostałe dni (14-30.09) odbędzie się po jednej sesji dedykowanej dla każdego z 14 ekosystemów przemysłowych, a także dwa webinaria poświęcone tematyce roli klastrów w europejskich planach naprawy (16.09 oraz 30.09).

Rejestracja na webinaria nie jest konieczna. Wszystkie wideokonferencje będą odbywać się przy użyciu tego samego łącza: https://www.gotomeet.me/europeanclustersalliance

Tygodniowy program i dalsze informacje na temat poszczególnych sesji będą dostępne na stronie internetowej ECCP COVID-19. Podsumowania i nagrania z przyszłych seminariów internetowych, a także poprzednich seminariów internetowych +100 ECA, można znaleźć tutaj.

Agenda wydarzeń

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content