„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – cykl spotkań on-line

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – cykl spotkań on-line

Cykl „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to spotkania on-line poświęcone wybranym narzędziom z tarczy antykryzysowej i finansowej, które organizują Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W każdym tygodniu eksperci z dziedzin prawa, finansów i ekonomii dzielą się z przedsiębiorcami wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat korzystania z rozwiązań osłonowych proponowanych firmom przez rząd.

Spotkania w tygodniu 01.07-03.07.2020 r.:

środa 1 lipca, godz. 13:00 „Szybka Ścieżka – Koronawirusy”

  • Ogólne informacje o konkursie
  • Zakres tematyczny
  • Kto może do niego przystąpić

Konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy” jest przeprowadzany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jego celem jest wyłonienie do dofinansowania projektów, które obejmują prace B+R z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARSCoV-2, jak również poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego. Na konkurs przeznaczono 200 mln zł. Podczas webinarium, eksperci opowiedzą o zasadach i warunkach udziału, jego zakresie tematycznym, a także o kryteriach oceny wniosków.

W pierwszej, zakończonej 5 czerwca rundzie naboru wpłynęło 40 wniosków, których autorzy przedstawili projekty na kwotę dofinansowania ponad 238 mln zł. To pokazuje olbrzymi potencjał polskich przedsiębiorców i naukowców w tworzeniu innowacji, które mogą pomóc w walce z chorobami wywołanymi przez koronawirusy. Zapraszam kolejne firmy i konsorcja do składania wniosków w konkursie – mówi dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki

czwartek 2 lipca, godz. 13:00 „Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm”

  • Instrumenty finansowania dla dużych firm
  • Warunki przystąpienia do programu
  • Na co można przeznaczyć uzyskane środki
  • Przebieg konferencji

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części. Pierwsza to indywidualne prelekcje zaproszonych ekspertów. Druga ma charakter moderowanej dyskusji, w której paneliści rozmawiają o zagadnieniach poruszanych w trakcie spotkania. Podczas ostatniej części, eksperci odpowiadają na pytania internautów. Dodatkowo, bezpośrednio po zakończeniu każdego wydarzenia jest uruchomiany trzygodzinny dyżur ekspercki (nr tel. 22 101 04 01), podczas którego można skorzystać z telefonicznych konsultacji.

Konferencje będą transmitowane na żywo na stronie internetowej www.parp.gov.pl/tarcza. Pytania do ekspertów można przesłać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Partnerami cyklu wideokonferencji „Tarcza Antykryzysowa dla biznesu” są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content