Transformacja przyszłości: sesja pitchingowa i spotkanie brokerskie

Transformacja przyszłości: sesja pitchingowa i spotkanie brokerskie

Zapraszamy do udziału w nadchodzącym wydarzeniu brokerskim oraz sesji pitchingowej w obszarze klastra 6 programu Horyzont Europa: „Transformacja naszej przyszłości: zrównoważony rozwój i więcej – dla Zielonej Planety!”, które odbędzie się w dniach 29–30 kwietnia w Brukseli. To doskonała okazja, by:

  • zaprezentować swoje innowacyjne pomysły i projekty,
  • nawiązać wartościowe kontakty,
  • znaleźć partnerów do przyszłych inicjatyw badawczo-rozwojowych.
sesja pitchingowa.

Zaproszenie jest szczególnie dedykowane do osób z doświadczeniem w takich obszarach jak bioróżnorodność, zrównoważony rozwój, rolnictwo czy ochrona środowiska, które chciałyby zaprezentować swoje pomysły i projekty w formie krótkiej, inspirującej prezentacji podczas sesji pitchingowej.

Uczestnicy sesji pitchingowej powinni:

  • posiadać doświadczenie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych związanych z tematyką klastra 6 (w szczególności w obszarze bioróżnorodności);
  • być gotowi do przedstawienia swoich pomysłów w sposób klarowny, inspirujący i ukierunkowany na innowacyjność oraz wpływ na obszar bioróżnorodności lub jej sektor związany z klastrem 6 HE;
  • znać możliwości finansowania w ramach programu Horyzont Europa oraz działań w klastrze 6.

W obliczu globalnych wyzwań takich jak utrata bioróżnorodności, zmiany klimatyczne, degradacja gleby czy zagrożenia dla bezpieczeństwa żywnościowego konieczne jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w celu zapewnienia odpornej gospodarki i zdrowszego społeczeństwa. Horyzont Europa – Klaster 6 to program, który wspiera przełomowe badania w tych dziedzinach, jednakże to współpraca pozostaje fundamentem skutecznego działania oraz pozyskiwania środków.

Dwudniowe wydarzenie z udziałem naukowców, decydentów i przedstawicieli różnych sektorów stworzy przestrzeń do wymiany pomysłów i zacieśniania współpracy w zakresie bioróżnorodności, biogospodarki, klimatu, żywności, wody, gleby i oceanów.

Dla kogo?

Uczestnicy ze wszystkich krajów uprawnionych do udziału w programie Horyzont Europa: badacze, innowatorzy i interesariusze zainteresowani tematyką Klastra 6 programu Horyzont Europa: bioróżnorodnością, biogospodarką, żywnością, klimatem, glebą, gruntami, oceanami i wodą.

Zalety udziału w wydarzeniu:

  • Dostęp do najnowszych informacji o nadchodzących priorytetach finansowania bezpośrednio od ekspertów;
  • Prezentacja pomysłów i możliwość uzyskania cennego feedbacku;
  • Rozszerzenie sieci kontaktów oraz możliwość budowania konsorcjów do projektów Horyzontu Europa;
  • Dołączenie do społeczności kształtującej przyszłość zrównoważonych innowacji.

Gdzie i kiedy?

29 kwietnia (12:30–18:00 CET) – Comet Meetings, Pl. Stéphanie 20, 1050 Bruksela

30 kwietnia (09:00–15:00 CET) – Biuro NCBR, Rue Belliard 40, 1040 Bruksela

Tematy spotkań:

29 kwietnia – Dyskusje polityczne dotyczące priorytetów w nadchodzących konkursach;

30 kwietnia – Sesje pitchingowe – prezentacje pomysłów, nawiązywanie kontaktów i współpracy.

Rejestracja

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Finansowanie kosztów podróży i zakwaterowania

Program WIDERA został przedłużony do końca marca 2027 roku. Szczegóły dotyczące zasad refundacji kosztów udziału w wydarzeniach brokerskich można znaleźć na stronie internetowej KPK. Opisane wydarzenie zostało oficjalnie zatwierdzone jako wydarzenie brokerskie, co oznacza, że istnieje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów udziału. Niezbędne jest wypełnienie formularza aplikacyjnego przed rezerwacją biletów lotniczych i noclegów. Pytania i wątpliwości prosimy kierować na poniższy adres kontaktowy: iwona.klich-krolikowska@ncbr.gov.pl lub widera@ncbr.gov.pl.

Organizatorami wydarzenia jest:

  • Biuro NCBR w Brukseli – Business & Science Poland
  • Litewskie Biuro ds. Badań i Innowacji w Brukseli (LINO)
  • 4 węgierskie uniwersytety: Uniwersytet Loránda Eötvösa (ELTE), Uniwersytet Korwina w Budapeszcie, Uniwersytet Panonia oraz Węgierski Uniwersytet Rolnictwa i Nauk o Życiu (MATE)

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Przejdź do treści