Ruszają kolejne nabory w programach startupowych na Warmii i Mazurach!

Ruszają kolejne nabory w programach startupowych na Warmii i Mazurach!

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym ruszył nabór wniosków w Startup Heroes! Od 1 lipca rozpocznie się rekrutacja w programie Warmińsko-Mazurski Startup Inkubator.

Jeśli masz świetny pomysł na biznes, smykałkę przedsiębiorcy, otwarty umysł i chcesz przejść od planów do działania – to te projekty są właśnie dla Ciebie!

 

„STARTUP HEROES – platforma dla nowych pomysłów”

Celem projektu jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w obszarze ICT, Ekoenergetyki oraz Produkcji żywności, poprzez realizację w okresie 01.01.2019 – 31.08.2023, profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego, skalowalnego i rentownego modelu biznesowego.

Założeniem projektu jest stworzenie warunków dla rozwoju start-up’ów i skomercjalizowanie ich pomysłów. W ramach projektu STARTUP HEROES uruchomiony zostanie pakiet usług eksperckich m. in. z zakresu prawa, ochrony patentowej i marketingu. Każdy start-up będzie miał swojego opiekuna, nadzorującego właściwy przebieg inkubacji.

Projekt STARTUP HEROES składa się z 6 półrocznych cyklów inkubacji, poprzedzonych 3 miesięczną rekrutacją do każdego kolejnego cyklu. Nabór do II Cyklu trwał do 31 października 2019 i został zakończony panelem ekspertów, który zadecyduje o zakwalifikowaniu do projektu. Druga tura inkubacji rozpoczął się 1 stycznia i będzie trwała do 30 czerwca 2020 roku.

Szczegóły programu „STARTUP HEROES – platforma dla nowych pomysłów” na stronie internetowej Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego

„Warmińsko-Mazurski Startup Inkubator”

O projekcie

Wiele  pomysłów na udoskonalenie produktów/ usług lub na wprowadzenie nowych rewolucyjnych rozwiązań kończy się niepowodzeniem. Dlaczego? Przyczyn jest naprawdę wiele, są to m.in. : brak badań klientów, zbyt wysokie koszty produkcji innowacji, złe założenie projektowe produktu/ usługi,  nieodpowiedni dobór segmentu klientów, niewłaściwe kanały komunikacji i dystrybucji, brak środków finansowych na wdrożenie.

Poprzez realizację projektu realizator chce zmniejszyć ilość tych niepowodzeń, objąć kompleksowym wsparciem młodych przedsiębiorców, dostarczyć im wiedzę oraz narzędzia do skutecznego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Usługi dla przedsiębiorców w ramach projektu zostały tak skomponowane, aby wesprzeć proces od pomysłu przez badanie potrzeb potencjalnych klientów po opracowanie modelu biznesowego oraz zaprojektowanie prototypu.

Celem projektu jest osiągnięcie zdolności samodzielnego działania na rynku przez 53 innowacyjne MŚP województwa warmińsko-mazurskiego w początkowej w początkowej fazie rozwoju  działalności (do 3 lat), poprzez realizacje w okresie 05.2019- 04.2021 r. przez 4 ośrodki innowacji Warmii i Mazur programu inkubacji przedsiębiorstw służącego dostarczeniu MŚP, zgodnych z potrzebami, usług dla zapewnienia bieżącego funkcjonowania oraz usług specjalistycznych dla rozwoju produktów/usług oraz umocnienia pozycji rynkowej.

Projekt jest realizowany w partnerstwie przez 4 ośrodki zajmujące się na co dzień wsparciem biznesu:

  • Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny – lider
  • Park Naukowo-Technologiczny w Ełku – partner
  • Inkubator Przedsiębiorczości w Biskupcu – partner
  • Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – partner

Szczegóły programu „Warmińsko-Mazurskiego Startup Inkubator” na stronie internetowej Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content