Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na InfoWeek

Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na InfoWeek

Chcąc pomóc firmom w pozyskaniu funduszy europejskich, Polski Fundusz Rozwoju przygotował cykl spotkań w ramach InfoWeek Grupy PFR, które tym razem poświęcony jest wsparciu dla firmy w ramach Ścieżki SMART. W dniach 13-17 marca (codziennie o 12:00) odbędą się bezpłatne spotkania online, podczas których przedstawiciele m.in.: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Polskiego Funduszu Rozwoju dostarczą praktyczną wiedzę dot. programu FENG i Ścieżki SMART. Eksperci opowiedzą także, co warto mieć na uwadze dobierając moduły B+R, Cyfryzacja, Zazielenianie firm, a także podpowiedzą, jak przygotować wniosek od strony formalno- finansowej.

Fundusze europejskie to szansa dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który ma zamiar dalej rozwijać swoją firmę w oparciu o badania, innowacje i nowe technologie. Z początkiem lutego 2023 roku ruszyły pierwsze konkursy z Programu Fundusze dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Szczególna uwagę warto zwrócić na wsparcie dotacyjne w ramach priorytetu 1. „Wsparcie przedsiębiorstw” działanie 1.1 ścieżka SMART, które łączny budżet wynosi 10,67 mld zł. Odpowiada ono na bieżące potrzeby firmy poprzez tzw. wsparcie modułowe projektów. Oznacza to, że przedsiębiorstwa mogą dowolnie budować kompleksowy projekt z poniżej wskazanych modułów:

  1. B+R
  2. Wdrożenie innowacji
  3. Infrastruktura B+R
  4. Zazielenienie przedsiębiorstwa
  5. Internacjonalizacja
  6. Cyfryzacja
  7. Kompetencje

Przy czym, warto wiedzieć, że obowiązkowym modułem jest moduł B+R lub wdrożenie innowacji. Alternatywa ta dotyczy tylko MŚP, w przypadku dużych firm moduł B+R jest zawsze obligatoryjny.

Wszystkie spotkania odbędą się w formule online i są bezpłatne. Zainteresowani programem mają możliwość wyboru bloków tematycznych i rejestracji na każde spotkanie. Wystarczy dokonać wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy pod linkiem.

Zgłoszenia na spotkania można dokonać do 17 marca 2023, do g. 11.00.

 

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content