Ostatnie 3 dni na złożenie wniosku o subwencję z PFR!

Ostatnie 3 dni na złożenie wniosku o subwencję z PFR!

Ponad 334 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników otrzymało do tej pory subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR.

Trafiło do nich 59,2 mld zł. Przyznane środki pomagają im w przetrwaniu trudnego czasu spowodowanego pandemią koronawirusa i przyczyniają się do ochrony setek tysięcy miejsc pracy.

Wnioski o udzielenie subwencji nadal są przyjmowane, a przedsiębiorcy mają czas na ich złożenie tylko do piątku 31 lipca.

analiza rynku

Mogą to zrobić za pomocą elektronicznych formularzy udostępnianych przez 18 banków komercyjnych i kilkaset banków spółdzielczych.

Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm została uruchomiona 29 kwietnia 2020 r. O subwencje ubiegało się do tej pory 375 tys. firm, a 334 tys. je otrzymało, co oznacza, że niemal 89% wnioskujących firm przyznano dofinansowanie. W przypadku mikrofirm wypłacona została kwota 18,2 mld zł z dostępnej puli 25 mld zł, a w przypadku MSP 41 mld z dostępnych 50 mld zł.

 

Przewiduje się, że do końca programu dofinansowanie otrzyma ok 350 tys. firm – wszystkie, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 i spełniły warunki otrzymania subwencji opisane w Regulaminie. W celu sfinansowania programu Polski Fundusz Rozwoju wyemitował do tej pory obligacje o łącznej wartości nominalnej 62 mld zł.

Pobierz Przewodnik dla mikro, małych i średnich firm

 

Więcej informacji o Tarczy PFR

Informacja pochodzi ze strony internetowej Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content