Olsztyński pakiet osłonowy dla biznesu

Olsztyński pakiet osłonowy dla biznesu

Miasto Olsztyn przygotowało pakiet informacji i rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o wsparcie w związku z epidemią koronawirusa – Olsztyński Pakiet Przedsiębiorcy.

Ulga w wysokości czynszu najmu i dzierżawy gruntu, ulgi w podatkach od nieruchomości i środków transportu – to działania, jakie mogą pomóc naszym przedsiębiorcom – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna – Apeluję także do innych właścicieli nieruchomości, aby rozważyli możliwość wprowadzenia ulg dla najemców lokali, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Należy podkreślić, że każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie.

Pakiet pomocowy przyznany będzie mógł zostać na okres od dnia 13.03.2020 r. do odwołania.

Dla kogo?

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których działalności zostały dotknięte konsekwencjami epidemii, tj. ograniczeniami w usługach oraz handlu w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. Za powyższym idą ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, w tym między innymi działalności handlowej, hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej, a także wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania galerii handlowych.

W przypadku zapytań, wątpliwości, miasto prosi o kontakt e-mailowy na adres: biznes@olsztyn.eu

Szczegóły Olsztyńskiego Pakietu Przedsiębiorcy na stronie internetowej Invest Olsztyn

Informacja pochodzi ze strony internetowej miasta Olsztyn

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content