Nabór do Szkoły Pionierów PFR przedłużony! Zgłoś się, zdobądź wiedzę i wygraj nagrodę pieniężną!

Nabór do Szkoły Pionierów PFR przedłużony! Zgłoś się, zdobądź wiedzę i wygraj nagrodę pieniężną!

Termin na przesyłanie zgłoszeń do Szkoły Pionierów PFR został przedłużony do 27 czerwca do godz. 23:59 – a to oznacza, że masz 3 dni więcej na skompletowanie swojej aplikacji. Pamiętaj też, że nie musisz mieć gotowego pomysłu na biznes, by wziąć udział w programie. Dlaczego? Sprawdź!

Z uwagi na liczne prośby chętnych do uczestnictwa w programie o przedłużenie możliwości składania aplikacji, tegoroczny nabór do Szkoły Pionierów PFR jest otwarty do niedzieli 27 czerwca na dedykowanej stronie programu!

Szkoła Pionierów PFR to program edukacyjny skierowany do początkujących wizjonerów i przedsiębiorców technologicznych. Jeśli twoim marzeniem jest zbudowanie innowacyjnego rozwiązania i pierwsze kroki w świecie start-upów chcesz stawiać pod okiem polskich i międzynarodowych ekspertów; chciałbyś stanąć naprzeciw wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi lub potrzebujesz usystematyzować i pogłębić Twoją wiedzę biznesową – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego będzie to edycja wyjątkowa? Kto i w jaki sposób może wziąć udział w programie? W jakich wydarzeniach warto uczestniczyć w najbliższym czasie, by lepiej poznać to przedsięwzięcie?

Kto może zgłosić się do udziału w programie?

Do Szkoły Pionierów PFR aplikować mogą osoby, które ukończyły 20., ale nie skończyły 40. roku życia. Inicjatywa skierowana jest do osób chcących tworzyć innowacyjne produkty oraz prowadzić firm wykorzystujących nowe technologie. Pionierami mogą zostać nie tylko początkujący lub bardziej doświadczeni przedsiębiorcy, ale także naukowcy, programiści, prawnicy etc. Mogą to być także osoby, które szukają możliwości zmiany ścieżki kariery i chcą spróbować stawiać pierwsze kroki na scenie start-upowej.

Jeśli chcesz wziąć udział w programie, wystarczy, że wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie programu, przygotujesz prezentację odpowiadającą na pytania o pomysły na osobisty rozwój i dołączysz CV. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa w dwuetapowym naborze wyłoni 50 uczestników. Wezmą oni udział w 3 tygodniach intensywnych i inspirujących warsztatów z udziałem praktyków biznesu i ekspertów z Polski i zagranicy.

Na czym polega program?

Podczas zajęć Pionierzy dowiedzą się o praktykach tworzenia modeli biznesowych, przykładach efektywnej sprzedaży i marketingu oraz doświadczą budowania zespołu założycielskiego. Tę ostatnią umiejętność przećwiczą w praktyce tworząc projekty, które docelowo mają przekształcić się w start-upy. W końcu biznes to gra zespołowa!

Rozwiązania, których tworzenie zapoczątkują warsztaty, zostaną zaprezentowane przed potencjalnymi inwestorami z funduszy PFR Ventures podczas gali finałowej programu. Do wygrania w Szkole Pionierów PFR jest nie tylko wiedza, ale też nagroda główna w wysokości 50 tys. zł oraz dwa wyróżnienia w wysokości 30 tys. zł. Najlepsze zespoły wezmą udział także w zagranicznym wyjeździe w ramach Misji Międzynarodowej, która jest częścią programu.

Tegoroczna edycja skupiać się będzie na obszarze climate tech. Projekt przygotowuje uczestników programu, czyli przyszłych przedsiębiorców, do tworzenia rozwiązań odpowiadających na wyzwania w zakresie transformacji energetycznej i zielonych technologii. Jest to szczególnie ważne w kontekście europejskich i światowych zmian związanych z porozumieniem paryskim i Europejskim Zielonym Ładem.

Skoro to już czwarta edycja programu, warto wskazać dotychczasowe dokonania Pionierów! Uczestnicy programu stworzyli m.in. tak znane start-upy, jak Jutro Medical, Vividq, Pora na Pola, Esportsfield, Trainers.org czy Wirtualny Nauczyciel. W sumie projekty Pionierów otrzymały już przeszło 85 mln dofinansowania!

APLIKUJ JUŻ DZIŚ 

Informacja pochodzi ze strony internetowej PFR Innowacje

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content