Już niebawem! Dodatkowe 15 mln zł na Pożyczkę Płynnościową!

Już niebawem! Dodatkowe 15 mln zł na Pożyczkę Płynnościową!

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zwiększył pulę środków przeznaczonych na wsparcie płynności firm z Warmii i Mazur. W dniu 23 listopada 2020 r. Zarząd Województwa podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 15 mln zł na Pożyczkę Płynnościową w ramach RPO WiM 2014-2020.

Do tej pory Zarząd Województwa przekazał na Pożyczkę Płynnościową blisko 31 mln zł. Umowy pożyczkowe o wartości  26,5 mln zł podpisało już 160 firm.

Kolejne 15 mln zł już wkrótce będzie dostępne dla przedsiębiorców województwa warmińsko-mazurskiego. Przeznaczenie pożyczki oraz jej warunki pozostają bez zmian. Przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać ją m.in. na opłacenie składek ZUS, kosztów wynajmu, wynagrodzeń pracowników czy zobowiązań handlowych i kosztów publiczno-prawnych. Maksymalna wartość pożyczki to 400 tys zł. Wsparcie nie będzie obciążone prowizją ani innymi kosztami, a oprocentowanie zaczynać się będzie od 0,04% w skali roku. Pożyczka będzie udzielana maksymalnie na 6 lat.

Jeśli Twoja firma ma siedzibę w województwie warmińsko-mazurskim i znalazła się po 31 grudnia 2019 r. w trudnej sytuacji wywołanej wybuchem pandemii Covid-19 , to wsparcie jest dla Ciebie.

Już wkrótce wskażemy instytucje, w których będzie można złożyć wniosek o Pożyczkę Płynnościową.

Jeśli jednak już teraz chcesz zapytać o formalności, skontaktuj się z instytucjami, które do tej pory wspierały przedsiębiorców Warmii i Mazur Pożyczką Płynnościową:

Na skróty

Mapa strony

Skip to content